Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
45% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 12 • L 8
10C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBędzie nowa sygnalizacja świetlna na Fordońskiej. Drogowcy doświetlą też kolejne przejścia
FORDOŃSKA BRZECHWY
16.11.2019 | 15:27

Będzie nowa sygnalizacja świetlna na Fordońskiej. Drogowcy doświetlą też kolejne przejścia

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Przejście w rejonie skrzyżowania ulicy Fordońskiej z Brzechwy zostało już doświetlone. Teraz dodatkowe oświetlenie zyskają kolejne przejścia na tej newralgicznej dla Fordonu ulicy.

Fot. Błażej Bembnista / archiwum

W ciągu dwóch miesięcy na Brdyujściu ma powstać nowe przejście dla pieszych umożliwiające pokonanie ulicy Fordońskiej. Ale to nie koniec, bo w tym samym rejonie miasta widoczność pieszych w dwóch miejscach ma znacząco się poprawić.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, nowe przejście zostanie wytyczone przy skrzyżowaniu ul. Fordońskiej z ul. Niewiteckiego (na wysokości sklepu Black Red White). Zresztą, sami drogowcy wskazują, że to właśnie coraz większa liczba obiektów handlowych, ale także produkcyjnych czy usługowych po obu stronach ulicy jest jedną z przyczyn takiej decyzji. Drugą są postulaty samych mieszkańców, którzy mają do dyspozycji jedynie przejście na wysokości ulicy Traktorzystów (względnie – już w znacznej odległości – przejście u zbiegu z Inflancką lub kładkę przy ul. Wiślanej).

ZDMiKP sięgnął ponadto po analizy związane z natężeniem ruchu, a także informacje po policyjnych kontrolach w tej części miasta. „Z policyjnych raportów wynika, że Fordońska to jedna z ulic, gdzie kierowcy najczęściej nie przestrzegają ograniczeń prędkości” – czytamy w komunikacie drogowców. Dlatego też nowe przejście będzie wyposażone w sygnalizację świetlną. Będzie ona uruchamiana za pomocą detektorów przez samych pieszych.

W poniedziałek mamy poznać oferty na wykonanie robót w ramach zapytania ofertowego. Pod uwagę będzie brana nie tylko cena, ale również termin wykonania prac. Drogowcy przyjęli, że potencjalni wykonawcy mogą zaproponować przedział od 20 do 40 dni. Im krótszy deklarowany czas na realizację prac, tym większa liczba punktów.

W planach ZDMiKP jest także doświetlenie dwóch kolejnych przejść na ulicy Fordońskiej, gdzie sygnalizacji nie ma. Mowa o przejściach na wysokości zakładów zbożowych oraz ulicy Magazynowej. Na tym pierwszym pod koniec lipca doszło do śmiertelnego potrącenia. Wcześniej wertykalne oświetlenie poprawiające widoczność pieszych zainstalowano w rejonie skrzyżowania z ul. Brzechwy.

 

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Fordonska 410Tomski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomski
Gość
Tomski

A może by tak zastosować synchronizację na tych przejściach z innymi sygnalizatorami bo będziemy sie zatrzymywać na każdych światłach jak na Akademickiej . Brak wyobraźni drogowców.

Fordonska 410
Gość
Fordonska 410

Doświetlenie na Fordońskiej ( zakłady zbożowe ) ??? Po co ? Nawet w dzień ciężko się przedostać na drugą stronę ulicy, bo kierowcy mają w d… pieszych. Co się zmieni po zmroku przy doświetlonym przejściu ? NIC !!! Będzie widoczny pieszy, który chciałby przejść na drugą stronę i będzie czekał, aż łaskawy kierowca się zatrzyma, albo wymusi na kierujących wchodząc na jezdnię powodując jednocześnie sytuację zagrożenia. Na wiosnę ma powstać w tym rejonie dość spore skupisko bloków. Prędzej czy później mieszkańcy wymuszą na ZDMiKP do zamontowania sygnalizacji świetlnej. Nie lepiej zrobić to teraz, gdy stoją nowe maszty do bezsensownego doświetlenia… Czytaj więcej »

Powiązane treści