Bydgoszcz
11C
Słonecznie
84% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 12 • L 10
20C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBędzie nowy bat na piratów drogowych. Na dwóch bydgoskich skrzyżowaniach
21.01.2021 | 12:22

Będzie nowy bat na piratów drogowych. Na dwóch bydgoskich skrzyżowaniach

Na zdjęciu: Rondo Skrzetuskie uchodzi za jedno z najniebezpieczniejszych w mieście. Wielokrotnie, nawet mimo działającej sygnalizacji, dochodzi tam do groźnych wypadków.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Główny Inspektorat Transportu Drogowego zamierza zamontować w całym kraju trzydzieści nowych urządzeń rejestrujących wykroczenia drogowe. Dwa z nich mają zostać zainstalowane w Bydgoszczy.

Zadaniem urządzeń ma być wychwytywanie kierowców, którzy nie zastosują się do wskazań sygnalizacji świetlnej. Przejeżdżanie na czerwonym świetle jest nieustannie wskazywane jako jedna z najczęstszych przyczyn wypadków. Urządzenia wejdą w skład systemu, który nadzoruje CANARD, czyli Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. W założeniach – informacja o nowych urządzeniach ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa.

W Bydgoszczy planowane jest zamontowanie urządzeń rejestrujących w dwóch lokalizacjach. Chodzi o rondo Skrzetuskie, na którym cyklicznie – mimo sygnalizacji świetlnej – dochodzi do kolizji oraz wypadków. Podobna sytuacja ma miejsce na skrzyżowaniu trasy Uniwersyteckiej z ulicą Jagiellońską w sąsiedztwie dworca autobusowego. I tam również GITD planuje rozbudowę swojego systemu liczącego w całym kraju już kilkaset punktów.

Inspektorat pod koniec grudnia rozpisał przetarg, w ramach którego – oprócz dwóch bydgoskich – „uzbrojonych” zostanie także 28 innych miejsc w Polsce. Wszystkie obejmują duże miasta – między innymi Warszawę, Łódź, Kraków czy Rzeszów. Otwarcie ofert planowane jest obecnie na 1 lutego.

Oprócz listy podstawowej liczącej wspomnianych trzydzieści miejsc wskazanych przez GITD, istnieje również lista rezerwowa. Liczy 25 pozycji, a jedna z nich pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego. Dotyczy ulicy Mickiewicza 10 w Żninie.

Po podpisaniu umowy z wykonawcą rozbudowa systemu ma potrwać około półtora roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści