Bydgoszcz
10C
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 10 • L 9
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBędzie nowy czterogwiazdkowy hotel w Śródmieściu! W zabytkowej kamienicy
kamienica Rudolfa Kerna
19.02.2017 | 13:02

Będzie nowy czterogwiazdkowy hotel w Śródmieściu! W zabytkowej kamienicy

Ponadstuletni obiekt czeka metamorfoza...

Na zdjęciu: W kamienicy Rudolfa Kerna powstanie ekskluzywny hotel.

Fot. Eryk Dominiczak

Zabytkowa kamienica przy skrzyżowaniu alei Adama Mickiewicza oraz ulicy Gdańskiej zostanie przekształcona w ekskluzywny hotel – ustaliła MetropoliaBydgoska.PL. Właściciel obiektu – spółka ZPR Express – złożyła już wniosek o pozwolenie na przebudowę.

CZYTAJ TAKŻE: Nowe apartamenty z widokiem na Śródmieście. Znamy plany inwestora

Liczącą pięć kondygnacji narożną kamienicę Rudolfa Kerna czeka metamorfoza. Na początku lutego do urzędu miasta trafiły dokumenty, które mają być podstawą decyzji o zmianie przeznaczenia ponad stuletniego budynku. Na jego pierwszym piętrze do niedawna funkcjonowała bydgoska redakcja Radia Eska (obecnie mieści się w znajdującym się vis a vis obiekcie dawnego kasyna), parter pozostawał niezagospodarowany od momentu wyprowadzki firmy Home Broker.

ZPR Express to spółka zajmująca się administrowaniem nieruchomościami. W jej portfolio znajduje się między innymi Park Rozrywki Julinek położony koło miejscowości Leszno na zachód od Warszawy.

Kamienica Rudolfa Kerna, ucznia wybitnego budowniczego Józefa Święcickiego, powstała w latach 1903-1904 i pełniła funkcję domu samego Kerna. Tam też znajdowało się jego biuro architektoniczne. Według przekazów, mieszkał on na rogu Mickiewicza i Gdańskiej jeszcze w pierwszej połowie lat 20. XX wieku.

Kern zaprojektował na terenie Bydgoszczy ponad 30 obiektów w stylistyce secesyjnej. Jego projekty można spotkać w centrum miasta – między innymi na ulicy Gdańskiej, Cieszkowskiego czy Chodkiewicza.

Do tematu wrócimy.


Powiązane treści