Bydgoszcz
18C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 18 • L 17
22C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
29C
Sob
31C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBędzie się działo, czyli… co BYLOT planuje?
05.05.2017 | 14:51

Będzie się działo, czyli… co BYLOT planuje?

Bydgoszczanie! Nie będzie nudy!

Na zdjęciu: W trakcie konferencji prasowej.

Fot. Stanisław Gazda

O zamierzeniach Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, czyli jakich imprez i wydarzeń mogą spodziewać się bydgoszczanie w najbliższych dniach, tygodniach i miesiącach – dowiedzieliśmy się dzisiaj podczas konferencji prasowej.

Już za dwa dni, 9 maja o godzinie 10.00 w Hotelu Campanile zorganizowane zostaną warsztaty pn. „Bydgoszcz w Kujawsko-Pomorskich Konstelacjach lokalnych marek turystycznych”. Warsztaty poprowadzą eksperci marketingu terytorialnego z Fundacji Best Place.

Nadrzędnym celem warsztatów będzie wypracowanie kluczowych wyróżników w obszarze turystyki dla każdego z wyznaczonych subregionów województwa kujawsko-pomorskiego, w oparciu o koncepcję unikatowej propozycji destynacji – UDP (Unique Destination Proposition), wpisujących się w założenia marki regionu.

Określenie UDP pozwoli na skoncentrowanie się na tej jednej, najważniejszej i wyróżniającej cesze turystycznej miejsca, dzięki czemu możliwe będzie spójne i konsekwentne kreowanie wizerunku, a w dalszej kolejności rozwoju konkurencyjnego produktu turystycznego.

Innymi słowy: przed trenerami stanie wyzwanie: co zaproponować ludziom turystyki by okazało się to przydatne w ich pracy i planowaniu nowych przedsięwzięć, by określony został unikatowy w skali województwa produkt jaki oferuje Bydgoszcz.

Kilka dni później, 13 maja bydgoszczanie zaproszeni zostaną nad Stary Kanał Bydgoski, na skwer przy ul. Wrocławskiej, gdzie już po raz kolejny, w godzinach 10.30-14.00  odbędzie się „ Długie Śniadanie nad Kanałem”. Będą więc serwowane dania śniadaniowe przygotowane przez bydgoskich restauratorów oraz dania narodowe  z kuchni studentów zagranicznych WSG. Do tego kawa, herbata i różnego rodzaju słodkości, ponadto czynny będzie Mini Jarmark Antyków i Osobliwości oraz Muzyka z Krainy Łagodności.

W czerwcu Długa Noc Kawiarń będzie towarzyszyła Nocy Muzeów. Organizatorom zależy na tym by w tym czasie czynne były kawiarnie i restauracje, aby bydgoszczanie, licznie wówczas odwiedzający muzea mogli, po ich odwiedzeniu, spotkać się i porozmawiać o swoich doznaniach i wrażeniach. A we wrześniu czekają nas huczne obchody Święta Ulicy Długiej.

Wakacje nie oznaczają pustki. Wręcz przeciwnie – okres letni wypełnią imprezy partnera BYLOT-u firmy REMEDIA.

8 lipca w godzinach od 10.00-23.00 na Wyspie Młyńskiej zorganizowany zostanie FOOD TRUCK FESTIWAL – rodzinna impreza podczas której odwiedzający ją goście będą mieli możliwość zasmakować na świeżym powietrzu różnych kuchni świata: amerykańskiej, hiszpańskiej, chińskiej, włoskiej, orientalnej, a także wielu innych, serwowanych z pojazdów typu foodtruck. Tematyka imprezy będzie nawiązywać do podróży-drogi-przemieszczania się, a dzięki temu poznawania nowych kultur, obyczajów i smaków.

12 sierpnia, w tym samym miejscu i czasie odbędzie się FIT FESTIWAL – impreza w trakcie której bydgoszczanie będą mieli możliwość aktywnie spędzić czas poznając nowe dyscypliny sportu, uczestnicząc w grupowych treningach czy podziwiając najlepszych zawodników podczas turnieju piłki plażowej.  Będzie także okazja do prezentacji bydgoskich klubów sportowych, kuchni fit i porad dietetyka. Imprezę zakończy kino pod chmurką.

Wakacje zakończone zostaną 2 września w godzinach 12.00-23.00 w stylu Ameryki Południowej i z myślą o bezpiecznym powrocie do szkoły z WORD. Tematem przewodnim pikniku będą: kultura, kuchnia i obyczaje Ameryki Południowej. Dzięki eventom każdy będzie miał możliwość poczucia się tak, jakby w jednej chwili przeniósł się na inny kontynent. A wszystko to za sprawą pokazów i nauki tańców z Ameryki Południowej, występów grup muzycznych reprezentujących te kraje, czy tradycyjnej kuchni Ameryki Południowej.


Powiązane treści