Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 7 • L 3
5C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
0C
Sob
2C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleBędzie więcej patroli na ulicach miasta. Stosowne porozumienie podpisane
Inowrocław_policja_Marcin Ratajczak_Ryszard Brejza_porozumienie
21.12.2017 | 12:10

Będzie więcej patroli na ulicach miasta. Stosowne porozumienie podpisane

Dla policji trafi kwota blisko 230 tysięcy złotych.

Na zdjęciu: Stosowne dokumenty podpisali prezydent Inowrocławia i komendant inowrocławskiej policji.

Fot. KPP Inowrocław

Na ulicach Inowrocławia pojawi się więcej patroli policyjnych. Policja otrzyma od miasta dodatkowe środki finansowe na ten cel.

Komendant powiatowy policji w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak i prezydent miasta Ryszard Brejza podpisali w ratuszu stosowne porozumienie, na mocy którego policja otrzyma dodatkowe środki finansowe – w sumie do tej formacji trafi blisko 230 tys. zł. Ma to pozwolić na wykonanie dodatkowo ponad 1,5 tys. ośmiogodzinnych służb patrolowych.

Inowrocławscy policjanci przytoczyli również dane za kończący się 2017 rok. W trakcie tych dwunastu miesięcy policjanci przeprowadzili ponad 2 tys. interwencji, podczas których zatrzymane zostały 63 osoby: 29 osób poszukiwanych i 34, którzy zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

2017 był także pracowitym rokiem dla mundurowych w wydziale ruchu drogowego. Dokonano blisko 1900 kontroli, w ponad 360 przypadkach sprawcy wykroczeń drogowych zostali ukarani, a 115 osób prowadziło pojazdy będąc pod wpływem alkoholu.


Powiązane treści