Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Będzie współpraca Politechniki Bydgoskiej ze szpitalem MSWiA. Podpisano umowę

Dodano: 22.04.2023 | 15:31

Na zdjęciu: Umowę podpisali rektor Politechniki Bydgoskiej prof. Marek Adamski, wiceminister spraw wewnętrznych Błażej Poboży i dyrektor szpitala MSWiA Marek Lewandowski. W sobotniej konferencji uczestniczyli także posłowie: Tomasz Latos i Łukasz Schreiber oraz Szymon Różański z Politechniki.

Fot. Ryszard Wszołek / Politechnika Bydgoska / materiały prasowe

Politechnika Bydgoska zrobiła kolejny krok w stronę utworzenia kierunku medycznego. W sobotę (22 kwietnia) podpisane zostało porozumienie ze szpitalem MSWiA, gdzie będą prowadzone zajęcia ze studentami. – Trwają rozmowy z kolejnymi trzema podmiotami, niebawem ogłosimy szczegóły – zapewnia rzecznik uczelni.

Na mocy podpisanego dzisiaj listu intencyjnego, przyszli studenci kierunków medycznych na bydgoskiej Politechnice będą się kształcić w szpitalu MSWiA przy ul. Markwarta. To właśnie w tej placówce podpisy pod listem intencyjnym złożyli rektor uczelni prof. Marek Adamski, dyrektor szpitala Marek Lewandowski i wiceminister spraw wewnętrznych Błażej Poboży.

Mam nadzieję, że z tej placówki za sześć – siedem lat będziemy mogli celebrować pierwszych lekarzy jako zawodowych medyków – mówi prof. Adamski. Uczelni będzie udostępniona cała baza szpitala, tj. wszystkie oddziały, sprzęt i pomieszczenia. – To, nad czym musimy popracować to to, kto z naszej kadry będzie te zajęcia prowadzić – podkreśla dyrektor szpitala. Jednocześnie ogłoszono, że to właśnie dr Marek Lewandowski będzie kolejnym wykładowcą na kierunku medycznym Politechniki Bydgoskiej. Sam dr Lewandowski jest przekonany o tym, że obie strony, tj. i uczelnia i szpital na tej współpracy mogą tylko zyskać. – To, że jest to uczelnia z doświadczeniem technicznym jest wartością dodaną. Wejście nowych technologii, robotyki do szpitali, sztucznej inteligencji do procesu diagnozowania jest czymś oczywistym – uważa.

Wcześniej poinformowano o tym, że zajęcia z przyszłymi studentami kierunku medycznego na politechnice prowadzić będą prof. Marek Harat i prof. Aleksander Araszkiewicz.

Podpisanie porozumienia o współpracy ze szpitalem MSWiA to niejedyna taka umowa, jaką zawiera uczelnia z siedzibą w Fordonie. Prof. Szymon Różański, który odpowiada za rozwój kierunku medycznego przyznaje, że za ok. cztery lata pierwsi studenci będą mieli zajęcia w szpitalu MSWiA. Mówi, że trwają równolegle rozmowy jeszcze z trzema innymi placówkami. – Proszę nam dać jeszcze chwilę, przekażemy wkrótce więcej informacji – mówi. Jak się dowiedzieliśmy, trwa doprecyzowanie zapisów umów z tymi placówkami. W trzecim kwartale tego roku, uczelnia zamierza wysłać odpowiednie dokumenty do resortu edukacji o uruchomienie kierunku medycznego. On miałby być uruchomiony w roku akademickim 2024/2025.

Będzie współpraca Politechniki Bydgoskiej ze szpitalem MSWiA. Podpisano umowę
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ada
Ada
1 miesiąc temu

Bardzo cieszy taka inicjatywa bydgoskich uczelni. Czas odbudować to, co oddaliśmy Toruniowi, niestety…