Bydgoszcz
5C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 5 • L 2
9C
Nd
11C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiasto„Betonoza” w Bydgoszczy. Za tydzień spotkanie z autorem ważnej książki
04.10.2021 | 11:09

„Betonoza” w Bydgoszczy. Za tydzień spotkanie z autorem ważnej książki

Na zdjęciu: Okładka książki Jana Mencwela.

Fot. mat. prasowe

Już 12 października w Kinie Pomorzanin (Gdańska 10) odbędzie się spotkanie autorskie z Janem Mencwelem, autorem książki „Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta” oraz działaczem warszawskiego stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Jak informują organizatorzy, podczas spotkania Jan Mencwel opowie o tym, czy Polacy kochają beton i nienawidzą drzew? Dlaczego kolejne drzewa znikają pod betonowymi placami pod hasłem „rewitalizacji”? Zapytamy, jak planuje się współczesne miasta w Polsce i dlaczego niestety jest tak źle… Ale także o to, jak można temu zaradzić i co jest najbardziej potrzebne mieszkańcom miast.

Spotkanie poprowadzi Hubert Barański z Fundacji Fenomen, która doprowadziła do powstania w Łodzi pierwszego polskiego woonerfu, czyli „ulicy do mieszkania”, gdzie udało się pogodzić potrzeby wszystkich użytkowników przestrzeni oraz znalazło się miejsce na zieleń.
Spotkanie odbędzie się we wtorek, 12 października, o godz. 17:00, w Kinie Pomorzanin przy ul. Gdańskiej 10. Wstęp wolny. Podczas wydarzenia planowana jest także prezentacja albumu historycznych pocztówek „Pozdrowienia z bydgoskiego Śródmieścia” Anny Perlik-Piątkowskiej oraz ogłoszenie wyników konkursu na Bydgoskie Drzewo Roku. Będzie również możliwość zakupu książek w atrakcyjnej cenie.

Na spotkanie zapraszają organizacje członkowskie Bydgoskiej Federacji Ruchów Miejskich: Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy, Stowarzyszenie MODrzew – Monitoring Obywatelski Drzew oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Bydgoszcz. Partnerzy: Kino Pomorzanin, Wydawnictwo Pejzaż, Okruchy Przeszłości.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści