Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bez powodu pobili nieznajomych. W nowy rok wejdą z policyjnym dozorem

Dodano: 30.12.2023 | 16:09

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi zastosował prokurator wobec trzech sprawców pobicia, do którego doszło 26 grudnia w województwie kujawsko-pomorskim.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, krótko po godz. 6:00, policjanci z komendy w Żninie otrzymali zgłoszenie o pobiciu w Sarbinowie Drugim (gmina Janowiec Wielkopolski).

– Na miejsce zostali skierowani janowieccy mundurowi oraz żnińscy kryminalni. W toku podjętych czynności ustalili, że trzech napastników, których pokrzywdzeni nie znali, bez powodu zaczęło ich uderzać rękoma oraz kopać po całym ciele. Następnie uciekli – relacjonuje kom. Wioleta Burzych.

Pokrzywdzonym udzielono pomocy medycznej, a funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawców. Już następnego dnia wszyscy trzej agresorzy zostali zatrzymani i trafili do aresztu. Mężczyźni w wieku 19 – 24 lata zostali przesłuchani, a prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość mniejsza niż 10 metrów, a także zakaz kontaktowania się.

Zatrzymanym mieszkańcom powiatu żnińskiego grozi teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments