Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 1 • L -1
9C
Nd
8C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
4C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBezdomny ugodził mężczyznę nożem w Śródmieściu. Wpadł i trafił do tymczasowego aresztu
zatrzymany_ KWP Bydgoszcz (2)
31.08.2019 | 17:37

Bezdomny ugodził mężczyznę nożem w Śródmieściu. Wpadł i trafił do tymczasowego aresztu

Decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny podjął bydgoski Sąd Rejonowy.

Na zdjęciu: Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ, gdzie postawiono mu zarzuty.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci ujęli 66-latka, który w ubiegłą niedzielę u zbiegu ul. Gdańskiej i Cieszkowskiego ugodził nożem innego mężczyznę. Podejrzany o ten czyn trafił już na trzy miesiące do aresztu.

Jak już informowaliśmy, do zdarzenia doszło w ubiegłą niedzielę, tuż przed godziną 22:00. – Wówczas dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie z krwawiącą raną szyi. Ze zgłoszenia wynikało, że pokrzywdzony miał być zaatakowany nożem – mówi kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Bezpośrednio po zdarzeniu napastnik uciekł, zaś świadkowie relacjonowali policjantom, że między mężczyznami w pewnym momencie miało dojść do sprzeczki, zaś jeden z nich miał drugiemu zadać cios w szyję ostrym narzędziem. Poszkodowanego do szpitala zabrała karetka pogotowia ratunkowego. Policjanci zabezpieczyli ślady, a także nagrania z kamer pobliskiego monitoringu, jak również ustalili rysopis sprawcy.

Po kilkunastu godzinach od zdarzenia, funkcjonariusze wytypowali sprawcę zdarzenia, którym okazał się być 66-latek. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów z oddziału prewencji w miniony wtorek. – Został zatrzymany podczas legitymowania. W policyjnym systemie widniał jako osoba poszukiwana dla śródmiejskiego komisariatu – dodaje kom. Słomski. Policjanci przewieźli zatrzymanego 66-latka do aresztu, zaś materiały sprawy przekazano śledczym z prokuratury Bydgoszcz-Północ.

W prokuraturze, 66-latkowi postawiony został zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała, za co grozi kara nie mniejsza niż trzy lata pozbawienia wolności. Jednocześnie w piątek Sąd Rejonowy w Bydgoszczy przychylił się do wniosku prokuratury i zatrzymany mężczyzna trafił do aresztu na najbliższe trzy miesiące.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści