Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bezmyślności nie udało się zbadać, poziom alkoholu – już tak. Nastolatek z regionu zatrzymany za jazdę po pijanemu

Dodano: 19.12.2020 | 15:57

Na zdjęciu: 18-letni motorowerzysta wpadł na jeździe po alkoholu, bo nie założył kasku i nie włączył świateł. Za wszystkie czyny odpowie niebawem przed sądem.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

 

Blisko 1,5 promila alkoholu wykazało badanie alkomatem u 18-letniego mieszkańca Kcyni, który w czwartek późnym wieczorem poruszał się nieoświetlonym motorowerem po ulicach miasta. Zbadaniem i oceną popełnionych przez niego czynów zajmie się wkrótce sąd.

Nastolatka, który jeździł motorowerem bez kasku oraz włączonych świateł, kcyńscy policjanci zauważyli po godzinie 22:00. – Gdy młody mężczyzna zobaczył nadjeżdżający radiowóz, przyspieszył, po czym doprowadził do wywrócenia się pojazdu – relacjonuje podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nakle.

To niecodzienne zachowanie sprawiło, że funkcjonariusze uznali, iż ma coś na sumieniu. I nie pomylili się. – Podczas rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego alkohol – mówi Andrzejewska. Badanie wykazało niespełna 1,5 promila alkoholu w organizmie. Na dodatek okazało się, że 18-latek nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdu, a sam motorower nie posiada wymaganych badań technicznych.

Mieszkaniec Kcyni został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Po wykonaniu początkowych czynności wyjaśniających został przekazany rodzinie. W piątek usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za wykroczenia drogowe, które popełnił podczas wieczornego przejazdu po mieście.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments