Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Biedronka wprowadza tarczę antyinflacyjną. Ceny nie wzrosną do końca czerwca

Dodano: 13.04.2022 | 20:56

Na zdjęciu: Biedronka wprowadza tarczę antyinflacyjną

Fot. mat. prasowe Jeronimo Martins

Biedronka ogłosiła swoją Tarczę Antyinflacyjną. Sklep do końca czerwca ma nie podnosić cen najpopularniejszych produktów, a jeśli klient znajdzie ten sam lub porównywalny produkt w niższej cenie regularnej w sklepie konkurencyjnym, Biedronka zwróci różnicę.

Akcja rozpoczęła się 12 kwietnia i dotyczy 150 najważniejszych produktów – między innymi pieczywa, słodyczy, mięsa, kawy, mleka, napojów gazowanych czy pieluch. Ich cena pozostanie niezmieniona do końca czerwca. Produkty objęte Tarczą Antyinflacyjną zostaną wyróżnione specjalną etykietę cenową.

Wspomniane produkty mają również gwarancję najniższej ceny, która oznacza zwrot różnicy, jeżeli gdziekolwiek cena regularna porównywalnych produktów byłaby niższa – mówi Grzegorz Pytko, dyrektor handlowy w sieci Biedronka.

Zwrot, jeśli u konkurencji będzie taniej

Jeśli klient w tym samym tygodniu kupi w sklepie konkurencyjnym taki sam lub – w przypadku marek własnych Biedronki – porównywalny produkt m.in. pod względem wagi, składu i wartości odżywczej – w niższej regularnej cenie, otrzyma zwrot różnicy w postaci e-kodu.

Limit zakupu danego produktu uprawniającego do zwrotu różnicy w cenie wynosi 20 sztuk lub kilogramów dziennie. Jako sklep konkurencyjny uznaje się jedną z 15 sieci sklepów określonych w w regulaminie akcji.

Aby uzyskać zwrot z różnicy, wystarczy przesłać zgłoszenie pocztą elektroniczną wraz ze skanami lub zdjęciami oryginałów dowodów zakupu w konkurencyjnym sklepie – na specjalny adres niskieceny@biedronka.pl.

Biedronka zapewnia, że do końca czerwca nie wzrosną ceny najczęściej sprzedawanych tam produktów. Sieć dyskontów nazywa swoją akcję wzorem rządu tarczą antyinflacyjną.

Nazwa programu to oczywiście nawiązanie do działań rządu, który także realizuje kolejne tarcze. W ich ramach wprowadzono zmiany podatkowe oraz w akcyzach, co miało doprowadzić do obniżki cen paliwa, gazu, energii elektrycznej oraz żywności.

Jak informuje Business Insider Polska, w marcu codzienne zakupy były droższe o ponad 15 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2021 roku.

Sebastian Torzewski