Bydgoszcz
10C
Opady
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 11 • L 10
9C
Sob
12C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBiurowiec IDEA Przestrzeń Biznesu otwarty. „Jest sercem parku przemysłowego”
07.04.2016 | 13:44

Biurowiec IDEA Przestrzeń Biznesu otwarty. „Jest sercem parku przemysłowego”

W czwartek przedstawiciele władz samorządowych oraz przedsiębiorcy spotkali się w BPPT.

Na zdjęciu: Biurowiec Idea Przestrzeń Biznesu został uroczyście otwarty.

Fot. Leszek Grabowski

Biurowiec Idea Przestrzeń Biznesu został oficjalnie otwarty. Podczas inauguracji przecięto symboliczną wstęgę, a przedstawiciele władz samorządowych i Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego wymieniali zalety nowego obiektu.

Uroczyste otwarcie poprowadził Maciej Orłoś, który jeszcze w czwartek będzie specjalnym gościem spotkania autorskiego pt. „Jak występować i zabłysnąć”. – Biurowiec rzeczywiście robi wrażenie, jest sercem parku przemysłowego. Gdybym mógł, sam bym chętnie ulokował tu swój biznes – mówił dziennikarz.

Gości powitał również prezydent Rafał Bruski, który także wyraził zadowolenie z finalnego efektu budowy. Wspomniał też o wsparciu od zarządu województwa oraz krótkim czasie, w jakim musieli zmieścić się wykonawcy. Budowa biurowca rozpoczęła się w październiku 2014 roku, a po czternastu miesiącach obiekt został oddany do użytku. – Jest to wielki dzień dla miasta. Musimy pamiętać, że Bydgoszcz to największy, najważniejszy i najsilniejszy ośrodek biznesowy w regionie – mówił wicemarszałek województwa Dariusz Kurzawa. Znaczenie nowego biurowca podkreślał także Andrzej Półgrabski, prezes BPPT. – Będzie tu można w komfortowych warunkach rozwijać swoje firmy oraz spotykać się z innymi przedsiębiorcami – tłumaczył.

Biurowiec Idea Przestrzeń Biznesu składa się z sześciu kondygnacji, w których można znaleźć pomieszczenia o powierzchni od 27 m kw. (16 biur) do niemal 900 m kw. (open space na ostatnim piętrze). Na trzecim piętrze swoją siedzibę będzie miał zarząd BPPT. Na czterech kondygnacjach ulokowało się do tej pory 20 firm, które zajmują 1500 m kw. powierzchni. Do połowy 2016 roku planowany jest wynajem 2000 m kw. Inwestycja kosztowała 28 mln zł brutto, a część wydatków pokryto z funduszy unijnych.


Powiązane treści