65% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 8 • L 7
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBKS Visła Bydgoszcz z kolejną wygraną w I lidze. Teraz czas na bój w Pucharze Polski [ZDJĘCIA]
14.02.2021 | 00:02

W Tauron I Lidze Siatkarzy rozegrano dwudziestą czwartą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Patryk Łaba (w ataku) był jednym z najskuteczniejszych zawodników BKS Visły.

Siatkarze BKS Visły Bydgoszcz wygrali kolejne spotkanie w Tauron I Lidze. We własnej hali pokonali AZS AGH Kraków.

Zespół Marcina Ogonowskiego był zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania z krakowianami, którzy przed tą kolejką plasowali się w tabeli na dwunastym miejscu. Goście jednak zagrali w grodzie nad Brdą bez kompleksów.

Przyjezdni w pierwszym secie radzili sobie nadspodziewanie dobrze. Siłą drużyny Andrzeja Kubackiego był blok – dość powiedzieć, że w całej partii zawodnicy AZS AGH aż siedem razy skutecznie zatrzymywali ataki zawodników BKS Visły. W ataku nie mógł przełamać się Jewgienij Karpinskii, którego potem zastąpił Jan Galabov. Gospodarze ruszyli w pogoń, a wydatnie pomógł Mariusz Marcyniak, który pomógł serią swoich zagrywek (16:17), po chwili na tablicy wyników był remis. W końcówce skuteczniejsi byli goście – atak skończył Borkowski, a w ostatniej akcji pierwszego seta zablokowany został Kosiba (24:26).

Krakowianie prowadzili także na początku drugiego i trzeciego seta, ale potem szybko inicjatywę przejmowali gospodarze. W drugiej partii, krakowscy siatkarze nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki m.in. Masnego. Czwarty set to już pełna dominacja bydgoszczan, którzy te trzy partie rozstrzygnęli na swoją korzyść i zasłużenie wygrali za trzy punkty.

Przed BKS Visłą teraz ćwierćfinał Pucharu Polski – już we wtorek (16 lutego), bydgoski zespół zagra u siebie z Jastrzębskim Węglem (20:30, bez udziału publiczności).

TAURON I LIGA SIATKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 24 KOLEJKA – 13.02.2021 R.
BKS VISŁA BYDGOSZCZ – AZS AGH KRAKÓW 3:1 (24:26, 25:18, 25:19, 25:20)

BKS VISŁA: Masny 1, Kosiba 7, Gałązka 9, Karpinskii 12, Łaba 12, Marcyniak 14 oraz Bonisławski (libero), Galabov 12.

AZS AGH: Fenoszyn 2, Kraut 7, Piwowarczyk 7, Grzymała 14, Borkowski 13, Macyra 11 oraz Stąsiek (libero), Buczek, Czyrek 1.

Sędziowali: Grzegorz Kaczmarzyk, Paweł Kapica.
Komisarz Tauron Ligi: Monika Gorszyniecka.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Mariusz Marcyniak (BKS Visła Bydgoszcz).