64% wilgotność
Wiatr: 9km/h NW
H 17 • L 15
25C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBKS Visła pokonał lidera! Bydgoscy siatkarze wygrali w Bielsku-Białej
23.01.2021 | 19:13

BKS Visła pokonał lidera! Bydgoscy siatkarze wygrali w Bielsku-Białej

W Tauron I Lidze Siatkarzy rozegrano dziewiętnastą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Bydgoscy siatkarze wygrali z BBTS-em Bielsko-Biała.

Do czterech razy sztuka. Siatkarze BKS Visły Bydgoszcz przegrali dotąd trzy mecze z BBTS-em Bielsko-Biała. W sobotę (23 stycznia) tę passę przerwali i to w imponującym stylu, wygrywając pod Klimczokiem w trzech setach.

Trzy wcześniejsze mecze tych drużyn w tym sezonie rozstrzygały się w pięciu setach i za każdym razem lepsi byli bielszczanie, którzy zanotowali także imponującą serię siedemnastu zwycięstw w tym sezonie.

W sobotę, bydgoski zespół tę passę przełamał. Drużyna Marcina Ogonowskiego rozegrała najlepszy mecz w tym sezonie. W pierwszej partii wyrównany był tylko początek spotkania, potem zaczęła uwidaczniać się przewaga BKS Visły. Po serii trzech ataków z rzędu i asie serwisowym Mariusza Marcyniaka było 14:10 dla bydgoszczan, a potem 16:11, 17:12, 18:14. Wówczas gospodarze zanotowali serię trzech punktów z rzędu, a w końcówce doprowadzili do remisu 23:23, gdy atak ze środka Janusza Gałązki zablokował Wojciech Siek. W walce na przewagi skuteczniejsi byli zawodnicy Visły. W decydujących akcjach, najpierw atak ze skrzydła skończył Łaba, a chwilę potem Gałązka zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki (27:25).

Rozpędzeni bydgoszczanie drugą partię całkowicie zdominowali i wygrali ją 25:16, a w trzeciej wyrównany był jedynie jej początek, później znów gracze BKS Visły odskoczyli na kilka punktów i ostatecznie wygrali pod Klimczokiem w trzech setach i za trzy punkty. Już w następny weekend (30 stycznia), BKS Visła podejmie we własnej hali Lechię Tomaszów Mazowiecki (17:00, Immobile Łuczniczka, mecz bez udziału publiczności).

TAURON I LIGA SIATKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 19 KOLEJKA – 23.01.2021 R.
BBTS BIELSKO-BIAŁA – BKS VISŁA BYDGOSZCZ 0:3 (25:27, 16:25, 23:25)

BBTS: Macionczyk 2, Makowski 1, Hunek 1, Krikun 16, Kapelus 10, Siek 5 oraz Marek (libero), Oniszk 1, Gryc, Cedzyński 1, Piotrowski 8.

BKS VISŁA: Masny, Galabov 6, Marcyniak 11, Karpinskii 13, Łaba 13, Gałązka 9 oraz Bonisławski (libero), Strzeżek.

Sędziowali: Marcin Rek, Piotr Kasprzyk.
Komisarz Tauron Ligi: Albert Semeniuk.
Kwalifikator Tauron Ligi: Piotr Dudek.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Patryk Łaba (BKS Visła Bydgoszcz).