Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 8 • L 6
10C
Sob
9C
Nd
13C
Pon
13C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBłękitny Poranek z kandydatem Bruskim [ZDJĘCIA]
Bruski-Błękitny Poranek_SG (75)
25.09.2018 | 11:37

Błękitny Poranek z kandydatem Bruskim [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Błękitny Poranek Rafała Bruskiego.

Fot. Stanisław Gazda

Rafał Bruski, radni Rady Miasta Bydgoszczy, liczna ekipa dziennikarzy i fotoreporterów o tak wczesnej porze w samym sercu miasta – to nie przypadek. Podobnie jak miejsce – rondo Jagiellonów…

Właśnie tu rozpoczynamy dzisiaj akcję pn. Błękitny Poranek, czyli kandydującego na urząd prezydenta Rafała Bruskiego poranne rozmowy z mieszkańcami miasta przy kawie. Tak będzie na każdym bydgoskim osiedlu – zapowiedziała radna Monika Matowska, wyjaśniając iż rondo Jagiellonów wybrano jako pierwsze z miejsc, gdyż  jednym z priorytetów Rafała Bruskiego, jako przyszłego prezydenta miasta, będzie zmiana go i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dzisiaj jestem ze swoją silną drużyną, a więc z radnymi i kandydatami na radnych – zwrócił się do dziennikarzy Rafał Bruski – aby zaprezentować mieszkańcom to, co chcemy zmienić w najbliższych latach i zmienimy na pewno. Rondo Jagiellonów, niegdyś 30-lecia, które ma prawie czterdziestoletnią historię i niestety od tylu lat jest niedostępne dla osób niepełnosprawnych. To należy na pewno zmienić. Ponadto tu krzyżują się prawie wszystkie drogi tramwajowe w mieście, po którym, jak już wcześniej zapowiadałem, do 2023 roku będziemy jeździć wyłącznie nowymi tramwajami. Jak widać zmienia się też otoczenie – kończy się remont Pałacu Młodzieży. Będziemy chcieli, żeby za kilka lat nasze miasto było we wszystkich punktach takie estetyczne i przyjazne mieszkańcom, jakie chcieliśmy mieć już dawno temu. Teraz na pewno to się uda zrobić – zapewniał Bruski.

Dlaczego teraz? Dlaczego przez osiem lat dwóch kadencji tego nie zrobiono? – pytali dziennikarze. Bruski odpowiedział pytaniem na pytanie, mówiąc: A dlaczego nie udało się przez czterdzieści trzy lata?

Prawda jest taka – konkludował kandydat na prezydenta Bydgoszczy – że dochodzimy do momentu, kiedy wszystkie infrastrukturalne inwestycje zostały zrealizowane, stąd zabieramy się za to, co jeszcze nie zostało zrobione, a więc rondo Jagiellonów, ale też inne miejsca poza ścisłym centrum miasta, na osiedlach, gdzie mieszkańcy oczekują więcej chodników, ulic z prawdziwego zdarzenia, placów zabaw. Na wszystko przychodzi czas i przyszedł właśnie czas chociażby na rondo Jagiellonów. Przez osiem lat nie kryłem tego, że do zrealizowania wszystkiego potrzeba czasu, pieniędzy i człowieka, który umie to zrobić…

Pytano także o harmonogram Błękitnych Poranków. Takiego jeszcze nie ma. Wiadomo, że czasem spotkań kandydata na prezydenta z mieszkańcami będą godziny poranne, ale nie tylko. Będzie też tzw. Mobilne Biuro Bruskiego, czyli specjalny kamper, w którym będą materiały informujące mieszkańców o konkretach Bruskiego, ale też ankieta, która posłuży do wpisywania przez mieszkańców uwag i sugestii, co należałoby zrobić, żeby wszystkim w naszym mieście żyło się lepiej i bezpieczniej. Lista spraw do załatwienia jest  cały czas otwarta. To będzie także przedmiotem rozmów Rafała Bruskiego z mieszkańcami bydgoskich osiedli.


Powiązane treści