Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Przy Fordońskiej powstanie salon Bodzio? Sieć kupuje miejskie działki

Dodano: 29.03.2022 | 06:14

Na zdjęciu: Spółka Bodzio kupiła od miasta widoczny budynek przy Fordońskiej 224 oraz działki w rejonie dojazdu do cmentarza.

Fot. BB

Bodzio – znany polski producent mebli – ma w Bydgoszczy dwa salony sprzedaży. Czy powstanie kolejny? Spółka sukcesywnie pozyskuje miejskie działki przy skrzyżowaniu ulicy Fordońskiej z Wiślaną, co może oznaczać przygotowania do budowy kolejnego w tej części miasta sklepu meblowego.

Firma Bodzio to znany polski producent mebli, którego właścicielem jest rodzina Szewczyków. Fabryka mieści się w miejscowości Goszcz w województwie dolnośląskim. Spółka powstała w 1985 roku – obecnie Bodzio posiada już ponad 300 salonów sprzedaży na terenie całej Polski. Są one obsługiwane przez ponad 400 samochodów dostawczych: do niedawna flota składała się z pojazdów marki Lublin, a obecnie stanowią ją Hyundaie H350.

Bodzio Bydgoszcz – są dwa salony, będzie trzeci?

Bodzio Meble posiada 14 salonów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W Bydgoszczy znajdują się dwa – jeden przy ulicy Ujejskiego 32, nieopodal wiaduktu Trasy Uniwersyteckiej nad aleją Jana Pawła II, a drugi przy Wełnianym Rynku 3. Wiele wskazuje jednak na to, że polska sieć planuje budowę kolejnego punktu sprzedaży – tym razem przy ulicy Fordońskiej, obok skrzyżowania z Wiślaną. W 2020 roku uzyskała ona pozwolenie na wykonanie rozbiórek zabudowy przy Fordońskiej 220, a od dłuższego czasu sukcesywnie kupuje pobliskie działki.

22 lutego spółka Bodzio wygrała miejski przetarg na zakup budynku przy Fordońskiej 224. Za opuszczony obiekt, wraz z przyległym do niego terenem, czołowy polski producent mebli zapłacił 890 tysięcy złotych. W przetargu, który odbył się 15 marca Bodzio pozyskał natomiast trzy działki, sąsiadujące z dojazdem do cmentarza przy Wiślanej. Miasto otrzyma za nie łącznie 1,5 miliona złotych. W związku z pozyskaniem terenów pytaliśmy polską sieć sklepów meblowych o szczegóły planów związanych z działkami przy Fordońskiej, lecz nie uzyskaliśmy od niej żadnej odpowiedzi.

Sklep Bodzio Meble przy Fordońskiej byłby kolejnym salonem sprzedaży wyposażenia domów w tej części Bydgoszczy. Największym jest oczywiście Ikea, powstała w miejscu hal dawnego Rometu. Nieco dalej znajduje się sklep Black Red White. Przy CH Auchan funkcjonuje natomiast otwarty w ubiegłym roku salon Agata Meble Bydgoszcz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments