Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 17 • L 16
15C
Nd
14C
Pon
16C
Wt
15C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaSportBoiska w Białych Błotach i Łochowie poddano zabiegom pielęgnacyjnym
wertykulacja - grubex (2)
30.04.2020 | 09:36

Boiska w Białych Błotach i Łochowie poddano zabiegom pielęgnacyjnym

Na zdjęciu: Firma Grubex wykonała prace na boiskach w Białych Błotach i Łochowie.

Fot. nadesłane

Przerwa w rozgrywkach piłkarskich jest w wielu miejscach wykorzystywana do wykonania prac pielęgnacyjnych na boiskach. Nie inaczej jest w gminie Białe Błota.

Zabiegi wykonała firma Grubex, która zajmuje się pracami na boiskach w całej Polsce. W Białych Błotach i Łochowie przeprowadziła wertykulację polegajacą na pionowym cięciu darni. Dzięki temu usunięto zalegający i niepożądany filc, a także stworzono lepsze warunki dopływu powietrza, wody i składników pokarmowych do strefy korzeniowej.

Zabiegi zostały przeprowadzone z wykorzystaniem profesjonalnych maszyn przeznaczonych typowo do boisk trawiastych i pól golfowych. Dzięki wertykulacji zbyt gęsty trawnik został przerzedzony, a elastyczność trawy zwiększyła się. Murawa jest również gotowa do podsiewu i piaskowania. – Nasi eksperci doradzili, jak na co dzień pielęgnować trawę, aby zachować ją w jak najlepszej kondycji – wyjaśnia Arkadiusz Krawczyk, kierujący firmą Grubex.

W ostatnich tygodniach firma, która swoją siedzibę ma w Białych Błotach, przeprowadziła też prace na boiskach w Bydgoszczy, zajmując się murawami na obiektach Chemika, Gwiazdy i Polonii. Był to pierwszy etap wiosennych zabiegów, który polegał na wykonaniu aeracji wgłębnej, piaskowania, włókowania i nawożenia. [czytaj więcej]

Ze szczegółami prac wykonywanych na boiskach można zapoznać się na stronie www.grubex.pl. Zdjęcia i nagrania prezentowane są również na fanpage’u firmy na Facebooku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści