Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBoski Fest 2017. Czterodniowa zabawa za tyle, ile chcesz
22.06.2017 | 17:09

Boski Fest 2017. Czterodniowa zabawa za tyle, ile chcesz

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-16 lipca w ośrodku "Na szlaku Brdy" w Janowie.

Na zdjęciu: Fragment filmu promującego festiwal

Fot. mat. pras.

Cztery dni przepełnione pozytywną energią, dobrymi ludźmi oraz ciekawymi warsztatami i koncertami czekają na tych, którzy zdecydują się uczestniczyć w tegorocznej, siódmej edycji festiwalu Boski Fest. Organizowana społecznie impreza zostanie zrealizowana przy pomocy darczyńców, którzy poprzez wsparcie projektu decydują, jaką kwotę chcą zapłacić za udział w wydarzeniu. 

Boski Fest to wydarzenie przeznaczone dla ludzi w każdym wieku. Jej utworzenie to pomysł trójki przyjaciół z liceum, którzy postanowili zrobić swoją imprezę urodzinową dla znajomych. Zapoczątkowana przez nich akcja szybko zaczęła się rozrastać, by finalnie stać się festiwalem, w którym uczestniczy rokrocznie około 800 osób z całej Polski i zagranicy. Podczas wydarzenia organizowane są koncerty, panele dyskusyjne i warsztaty prowadzone nie tylko przez profesjonalistów, ale również amatorów, którzy chcą podzielić się z innymi swoją pasją.

Wraz z rozwojem imprezy, organizatorzy wprowadzają nowe rzeczy. Wydłużony o jeden dzień został nie tylko termin imprezy. – W tym roku zamierzamy stworzyć trzy odrębne atmosfery koncertowe: Boska Scena będzie idealnym miejscem na rozkręcenie się w najróżniejszych rytmach od hip-hopu, aż do muzyki folkowej. Druga – mała Nieboska Scena będzie prawdziwą ucztą dla amatorów niskich częstotliwości w klimacie dub, jungle oraz psytrance. Trzecia Scena Plażowa, ustawiona nad rzeką, będzie idealną odskocznią dla ludzi szukających nieco subtelniejszych dźwięków elektronicznych czy muzyki na żywo – zapowiadają twórcy festiwalu.

Festiwal organizowany jest społecznie przez osoby należące do Fundacji BRWI (Bydgoski Realizator Wyczesanych Idei). – Robimy to przede wszystkim dla ludzi i nie zarabiamy na tym ani grosza. Każdy z nas ma swoje obowiązki – pracę czy studia, a organizacja festiwalu jest dla nas drugim etatem, z którego wypłatę odbieramy w niezapomnianych wspomnieniach, nowych przyjaźniach i przede wszystkim uśmiechach na twarzach ludzi, którzy bawią się wraz z nami – przyznają twórcy.

Tegoroczna edycja festiwalu, która odbędzie się w dniach 13-16 lipca w ośrodku „Na szlaku Brdy” w Janowie,   wpierana jest przez Urząd Miasta Bydgoszczy poprzez dotację w wysokości 30 000 zł. Przyznane środki mają zostać przeznaczone na opłatę artystów, wynajęcie terenu, nagłośnienie oraz pokrycie części kosztów związanych z administracją. Jednak wydatków jest o wiele więcej. Z tego powodu twórcy festiwalu zwrócili się z prośbą o pomoc internautów. Na portalu Polak Potrafi trwa zbiórka środków na realizację imprezy. Za wpłacanie wybranej kwoty, przyznawane są vouchery do różnych miejsc oraz wejściówki na festiwal.

Celem organizatorów jest zebranie 15 tysięcy złotych do 24 czerwca do godziny 22:00. – Pieniądze z projektu na Polak Potrafi przeznaczymy na opłacenie ochrony, ratowników medycznych, budowę kolejnej sceny muzycznej oraz jej nagłośnienie, materiały promocyjne i infrastrukturę festiwalową jak np. stałe atrakcje i dekoracje festiwalowe – wyjaśniają organizatorzy. Wpłaty można przekazywać za pośrednictwem strony dostępnej pod tym linkiem: https://polakpotrafi.pl/projekt/boski-fest-2017

Każde wsparcie nagrodzone będzie wejściówką. Wstęp dla dzieci do lat 10 i seniorów 60+ jest darmowy. Po zakończeniu kampanii crowdfundingowej bilety będą dostępne w cenie 60 zł. Szczegóły dotyczące imprezy dostępne są na stronie internetowej www.boskifest.pl


Powiązane treści