Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Boxy dachowe – czym się charakteryzują? Kiedy warto z nich skorzystać?

Dodano: 06.10.2022 | 11:22

Na zdjęciu: Bagażniki samochodowe montowane na dach samochodu to świetnie rozwiązanie zwłaszcza u osób chętnie wybierających się na samochodowe wycieczki.

Fot. nadesłane

Boxy dachowe — czym się charakteryzują? Kiedy warto z nich skorzystać?

Boxy dachowe to nowoczesne bagażniki dachowe zwiększające przestrzeń bagażową auta. Zostały wykonane z najwyżej jakości materiałów oraz utrzymane w modnym designie. Dzięki temu każdy kierowca znajdzie coś dla siebie.

  1. Czym są dachowe boxy?
  2. Jaki bagażnik dachowy znajduje się w ofercie TAURUS?
  3. W jaki sposób dobrać box dachowy do swoich potrzeb?
  4. U kogo boxy dachowe sprawdzą się najlepiej?
  5. Czy model samochodu może być przeszkodą?

Boxy dachowe to doskonałe uzupełnienie pojazdu i akcesorium przydatne w podróży rodzinie lub paczce przyjaciół. Gwarantują wygodę, bezpieczeństwo, a także pewność, że mała przestrzeń bagażowa pojazdu nie uniemożliwi spakowania wszystkiego, co chcemy zabrać na wyczekany wyjazd.

Czym są dachowe boxy?

Boxy dachowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób posiadających zbyt mały bagażnik w samochodzie w porównaniu do swoich potrzeb. Jeśli potrzebne jest miejsce na dodatkowy bagaż w przypadku sporadycznych wyjazdów lub regularnych transportów, bagażniki dachowe są optymalne oraz bezpieczne. Nie trzeba od razu zmieniać samochodu na większy. Wysoka jakość i nowoczesny wygląd kufrów dachowych, a także doskonałe wyważenie powodują, że korzystanie z boxów jest komfortowe i proste

Jaki bagażnik dachowy znajduje się w ofercie TAURUS?

Boxy samochodowe dostępne w ofercie sklepu Taurus występują w szeregu modeli. Różnią się zarówno stylem oraz kolorem, ale także pojemnością. Bez trudu pomieszczą sprzęt sportowy, akcesoria niezbędne na biwak, a także różnego rodzaju bagaże.

Dobrze dobrany box powinien pozwalać na łatwy dostęp z każdej strony. Przydatną cechą boxa jest dwustronne otwieranie. Dzięki temu nie ma konieczności szukania miejsc parkingowych z dostępem od konkretnej strony.

W jaki sposób dobrać box dachowy do swoich potrzeb?

Box dachowy musi być dobrze dobrany, szczególnie pod kątem indywidualnych potrzeb oraz z uwzględnieniem szerokości belek poprzecznych bagażnika bazowego, na którym zostanie zamocowany. Należy też sprawdzić system montażu oraz zamykania. Łatwy montaż jest kluczowy dla wygodnego oraz szybkiego korzystania z bagażnika dachowego.
boxy dachowe thule

U kogo boxy dachowe sprawdzą się najlepiej?

Bagażniki samochodowe montowane na dach samochodu to świetnie rozwiązanie zwłaszcza u osób chętnie wybierających się na samochodowe wycieczki. Do wnętrza boxa bez trudu wejdzie sprzęt sportowy, namiot, wiele innego rodzaju bagaży oraz szereg dodatkowych akcesoriów np. rolki, hulajnogi, ale też wózek dziecięcy i inne niemowlęce sprzęty niezbędne rodzicom.

Boxy dachowe - czym się charakteryzują? Kiedy warto z nich skorzystać?

Czy model samochodu może być przeszkodą?

Kufry dachowe muszą być dobrze dopasowane do bagażnika bazowego, na którym będą umieszczone. Warto zaznaczyć, że relingi to nie to samo, co baza do boxa. Relingi ułatwiają jedynie zamocowanie bagażnika bazowego (czyli poprzecznych belek ze stopami), ale go nie zastępują. Jeśli już wybierzesz najbardziej funkcjonalny box porównaj jego mocowanie z szerokością belek bagażnika bazowego. W razie jakichkolwiek pytań polecamy kontakt z doradcami sklepu internetowego Taurus, który działa na polskim rynku już ponad 30 lat. Doświadczeni sprzedawcy znajdą produkt idealny dla Ciebie i Twojego samochodu.