Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H 18 • L 16
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczGastronomiaBranża gastronomiczna będzie protestować. Już w czwartek w samym centrum Bydgoszczy
27.10.2020 | 21:19

Branża gastronomiczna będzie protestować. Już w czwartek w samym centrum Bydgoszczy

W czwartek na Starym Rynku odbędzie się protest branży gastronomicznej.

Na zdjęciu: Szymon Makowski

Fot.

Przedstawiciele branży gastronomicznej zapowiadają protest. Jeszcze w tym tygodniu zamierzają manifestować w ścisłym centrum Bydgoszczy.

Protest ma odbyć się w najbliższy czwartek, 29 września na Starym Rynku. Do udziału w nim nawołują właściciele i pracownicy klubów, restauracji, kawiarni i pizzerii oraz ich dostawcy. Początek zaplanowano na godz. 17:00.

Zapraszamy wszystkich na Gastro Stypę! Przez środek rynku rozstawimy ogromny stół. Symbolicznie nakryjemy go pustymi talerzami z nazwami naszych lokali. Zapraszamy przedstawicieli wszystkich branż, którzy cierpią z powodu braku konkretnych i długofalowych działań mających na celu uratowanie naszych firm przed upadkiem. Przy naszym stole znajdzie się miejsce dla wszystkich, którzy chcą zamanifestować rządowi swoje niezadowolenie – zapowiadają organizatorzy.

Organizatorzy popierają postulaty powstałego kilka dni temu Sztabu Kryzysowego Gastronomii Polskiej. Chcą, aby – wzorem Funduszu dla Kultury – powstał Fundusz Wsparcia Gastronomii, a – na kształt bonu turystycznego – bon gastronomiczny. Ponadto miałaby m.in. zostać wprowadzona stała i jednolita stawka 8% VAT na wszystkie produkty i usługi gastronomiczne,  uruchomione miałyby zostać program redukcji czynszów najmu przez jednostki budżetowe o 90 proc., Fundusz Gwarancyjny dla Gastronomii Polskiej dla wierzycieli czynszów najmu, w szczególności prywatnych właścicieli nieruchomości, gwarancja dla banków w celu uruchomienia nieoprocentowanych pożyczek, gwarancja dla klientów dokonujących wpłat zaliczek na wydarzenia grupowe w obiektach oraz umorzone obowiązki spłat dotacji z PFR i składek ZUS od 1 listopada 2020 r. do 30 czerwca 2021 r.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Iwona
Iwona
11 miesięcy temu

💪💪💪

Piotr
11 miesięcy temu

Zamkneli gastronomie to niech zamkną kościoły!

Powiązane treści