Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 7 • L 5
5C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
5C
Pt
4C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczGastronomiaBranża gastronomiczna będzie protestować. Już w czwartek w samym centrum Bydgoszczy
stary-rynek_23.07.2020_sm-44
27.10.2020 | 21:19

Branża gastronomiczna będzie protestować. Już w czwartek w samym centrum Bydgoszczy

W czwartek na Starym Rynku odbędzie się protest branży gastronomicznej.

Na zdjęciu: Szymon Makowski

Fot.

Przedstawiciele branży gastronomicznej zapowiadają protest. Jeszcze w tym tygodniu zamierzają manifestować w ścisłym centrum Bydgoszczy.

Protest ma odbyć się w najbliższy czwartek, 29 września na Starym Rynku. Do udziału w nim nawołują właściciele i pracownicy klubów, restauracji, kawiarni i pizzerii oraz ich dostawcy. Początek zaplanowano na godz. 17:00.

Zapraszamy wszystkich na Gastro Stypę! Przez środek rynku rozstawimy ogromny stół. Symbolicznie nakryjemy go pustymi talerzami z nazwami naszych lokali. Zapraszamy przedstawicieli wszystkich branż, którzy cierpią z powodu braku konkretnych i długofalowych działań mających na celu uratowanie naszych firm przed upadkiem. Przy naszym stole znajdzie się miejsce dla wszystkich, którzy chcą zamanifestować rządowi swoje niezadowolenie – zapowiadają organizatorzy.

Organizatorzy popierają postulaty powstałego kilka dni temu Sztabu Kryzysowego Gastronomii Polskiej. Chcą, aby – wzorem Funduszu dla Kultury – powstał Fundusz Wsparcia Gastronomii, a – na kształt bonu turystycznego – bon gastronomiczny. Ponadto miałaby m.in. zostać wprowadzona stała i jednolita stawka 8% VAT na wszystkie produkty i usługi gastronomiczne,  uruchomione miałyby zostać program redukcji czynszów najmu przez jednostki budżetowe o 90 proc., Fundusz Gwarancyjny dla Gastronomii Polskiej dla wierzycieli czynszów najmu, w szczególności prywatnych właścicieli nieruchomości, gwarancja dla banków w celu uruchomienia nieoprocentowanych pożyczek, gwarancja dla klientów dokonujących wpłat zaliczek na wydarzenia grupowe w obiektach oraz umorzone obowiązki spłat dotacji z PFR i składek ZUS od 1 listopada 2020 r. do 30 czerwca 2021 r.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PiotrIwona Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Iwona
Gość
Iwona

💪💪💪

Piotr
Gość

Zamkneli gastronomie to niech zamkną kościoły!

Powiązane treści