Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 6
9C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBrutalne pobicie w ścisłym centrum Bydgoszczy. Ofiara z obrażeniami trafiła do szpitala [NOWE INFORMACJE]
15.07.2017 | 13:01

Brutalne pobicie w ścisłym centrum Bydgoszczy. Ofiara z obrażeniami trafiła do szpitala [NOWE INFORMACJE]

Do incydentu doszło w sobotę nad ranem.

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło przy ulicy Magdzińskiego.

Fot. Pit1233 / Wikipedia / archiwum

Do groźnego w skutkach pobicia doszło w sobotę nad ranem przy ulicy Magdzińskiego. Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do jednego z bydgoskich szpitali, napastnik – do policyjnego aresztu.

CZYTAJ TAKŻE: Podejrzany o zabójstwo 24-latka koło dworca PKP w areszcie. Grozi mu dożywocie

Jako pierwsi interwencję przy zdarzeniu podjęli około godziny ósmej strażnicy miejscy zaalarmowani przez dyżurnego śledzącego wydarzenia na miejskim monitoringu. – Na jednej z kamer zauważył on mężczyznę znęcającego się nad leżącym na chodniku człowiekiem. Agresor bił i kopał ofiarę, także w głowę – relacjonuje Jarosław Wolski, kierownik Referatu Kontroli i Analiz bydgoskich municypalnych. Funkcjonariusze udali się na miejsce, gdzie zatrzymali 29-letniego sprawcę pobicia.

W tym samym czasie ofiarą zajęli się wezwani na ul. Magdzińskiego ratownicy medyczni. Jak wynika z informacji uzyskanych od strażników miejskich, z uwagi na zagrożenie życia poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Jego stan jest obecnie nieznany.

Strażnicy zatrzymanego przekazali policji. 29-latek trafił do policyjnego aresztu. Niewykluczone, że wkrótce usłyszy zarzuty.

[AKTUALIZACJA]

Z naszych ustaleń wynika, że sprawca pobicia zaczepił w rejonie Starego Rynku dwóch mężczyzn. Dotkliwie pobił jednego z nich. W momencie zdarzenia był pijany – miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu. – Prowadzimy postępowanie w kierunku uszkodzenia ciała – mówi nam podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. 29-latek zostanie przesłuchany, gdy wytrzeźwieje.


Powiązane treści