Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 18 • L 14
21C
Sr
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleBrutalne zabójstwo w pobliżu cmentarza. Sprawa zbrodni sprzed lat znajdzie swój finał w sądzie
11.08.2020 | 10:13

Brutalne zabójstwo w pobliżu cmentarza. Sprawa zbrodni sprzed lat znajdzie swój finał w sądzie

O skierowaniu do sądu aktu oskarżenia poinformowała prokuratura.

Na zdjęciu: Do sądu wysłano akt oskarżenia po zabójstwie, do którego doszło w 2012 roku.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Śledczy z Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód zakończyli postępowanie w sprawie zabójstwa, do którego doszło osiem lat temu. Do Sądu Okręgowego w Toruniu skierowali akt oskarżenia, a na ławie oskarżonych zasiądzie 42-latek.

Do tragedii doszło w połowie lutego 2012 roku w okolicy toruńskiego cmentarza. Zwłoki zabitego odnaleziono kilka tygodni później, zaś sprawca czynu uciekł z Polski. Wpadł w połowie listopada ubiegłego roku na Wyspach Brytyjskich.

– Mężczyźni mieszkali w Toruniu, w tym samym budynku. Utrzymywali ze sobą relacje sąsiedzkie, zdarzało się, że wspólnie spożywali alkohol – relacjonuje rzecznik prasowy toruńskiej Prokuratury Okręgowej Andrzej Kukawski. Sama tragedia rozegrała się 19 lutego 2012 r. – Od godziny 11:00 obaj mężczyźni spożywali alkohol, a kiedy go brakowało, do sklepu wychodził Jacek Sz. – dodaje Kukawski. Na terenie nieużytków przy cmentarzu komunalnym, Sławomir B. zadał Jackowi Sz. ciosy nożem w okolice szyi, pleców oraz ręki. Po zdarzeniu udał się do znajomego, gdzie – jak opisują śledczy – demonstrował posiadane przez siebie dwa noże: jeden typu finka, a drugi scyzoryk. – Powiedział też, że zrobił coś głupiego, że „zaciukał Jacka” – opisuje rzecznik toruńskiej prokuratury.

Dobę po zdarzeniu udał się do mieszkania konkubenta swojej siostry. – Chciał, aby ten zakończył pracę wcześniej niż zwykle – słyszymy w prokuraturze. Później wspomnianego konkubenta prosił o podwiezienie na lotnisko w Bydgoszczy, a następnie obaj udali się do Gdańska. – Pytany o powody wyjazdu Sławomir B. stwierdził, że „prawdopodobnie ciuknął Jacka i może mieć kłopoty” – podkreśla Kukawski. Zwłoki Jacka Sz. odnaleziono na polanie JAR 15 marca 2012 r. (jeszcze w lutym zgłoszono jego zaginięcie, jak i Sławomira B.).

Śledczy za B. najpierw wystawili list gończy, a później także Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna wpadł 21 listopada ub.r. – Przesłuchany w charakterze podejrzanego Sławomir B. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień – informuje Andrzej Kukawski. Wiadomo, że 42-letni B. na proces poczeka za kratkami, bowiem zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie za zabójstwo grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści