Bydgoszcz
4C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 5 • L 2
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleBrutalnie napadli na osiemnastolatka i go okradli. Najbliższe miesiące spędzą w areszcie
zatrzymany_rozbój_KPP Chełmno
09.12.2020 | 04:45

Brutalnie napadli na osiemnastolatka i go okradli. Najbliższe miesiące spędzą w areszcie

Decyzją sądu, obaj mężczyźni trafili już do aresztu.

Na zdjęciu: Jeden z podejrzanych mężczyzn doprowadzany na przesłuchanie.

Fot. KPP Chełmno

Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował areszt tymczasowy wobec dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o rozbój na 18-latku w Chełmnie. – Obu mężczyznom grozi teraz do dwunastu lat więzienia – słyszymy w chełmińskiej komendzie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie relacjonują, że do zdarzenia doszło w minioną sobotę (5 grudnia) na ul. Św. Ducha. – Tego dnia, około godziny 11:00 dwóch mężczyzn dokonało rozboju na osiemnastolatku – słyszymy od policjantów. – Do pokrzywdzonego, który zaparkował motorowerem na parkingu, podeszło dwóch nieznajomych – opisują dalej kryminalni.

Między 18-latkiem a dwójką mężczyzn nawiązała się rozmowa, jednak nie trwała ona długo. Po chwili rozmowy, 18-latek nie dość, że został przez tę dwójkę pobity, to jeszcze skradziono mu telefon komórkowy, a dodatkowo sprawcy odjechali skradzionym motorowerem, który należał do pokrzywdzonego.


CZYTAJ WIĘCEJ: Policjanci złapali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. Kradli… leżące przy jezdni ścięte drzewa


Sam poszkodowany zawiadomił policjantów o zdarzeniu, a ci następnie zatrzymali dwóch podejrzanych o ten czyn. To 26-latek i jego dwa lata starszy kolega. Jak słyszymy, obu mężczyznom śledczy już postawili zarzuty i jednocześnie złożyli w sądzie wniosek o ich tymczasowe aresztowanie, do którego to wniosku sąd się przychylił. – Właściciel odzyskał skradzione mienie – dodają policjanci.

Sprawcom rozboju grozi kara do dwunastu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści