Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoska firma wybuduje mieszkania BTBS na Bocianowie. Inwestycja od lat czekała na realizację

Dodano: 07.03.2023 | 09:52

Na zdjęciu: Tak wyglądał konkursowy projekt pracowni Pro Amar na zagospodarowanie terenów przy pętli Rycerska. Ostateczny projekt budynków będzie nieco zmodyfikowany.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Po sześciu latach od zapowiedzi, w najbliższych tygodniach ma wystartować realizacja inwestycji Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy pętli Rycerska. Miejska spółka wybrała wykonawcę robót budowlanych.

W 2017 roku BTBS ogłosiło konkurs na zagospodarowanie zaniedbanego terenu u zbiegu ulic Zygmunta Augusta i Rycerskiej. Zwyciężyła w nim koncepcja pracowni Pro Amar, zakładająca realizację dwóch budynków: sześciopiętrowego przy Zygmunta Augusta i trzypiętrowy przy Rycerskiej. Budowa miała wystartować w 2019 roku, jednak tak się nie stało.

Rok temu kierownik działu inwestycyjnego BTBS Maciej Frajtag, pytany przez nas o losy zamierzenia spółki odpowiedział, że inwestycja przy ulicy Zygmunta Augusta i Rycerskiej była przeprojektowywana „pod kątem dopasowania do zaistniałej sytuacji prawnej nieruchomości sąsiadujących oraz obowiązujących przepisów budowlanych”.

Pod koniec 2022 roku spółka ogłosiła przetarg na realizację inwestycji. Swoje oferty w postępowaniu złożyły cztery firmy – pozytywnym zaskoczeniem był fakt, że wszystkie propozycje mieściły się w budżecie bydgoskiego TBS na to zadanie, który wynosił 57,6 miliona złotych. Najtańsze oferty złożyły znane bydgoskie firmy budowlane: Ebud-Przemysłówka (45,929 miliona złotych) i Lech (45,949 miliona); do przetargu zgłosiły się także spółki spoza miasta – Prime Construction ze Szczecina i Wegner z Poznania, lecz ich oferty opiewały na ponad 53 miliony złotych.

2 marca BTBS poinformował o wyborze wykonawcy mieszkań na Bocianowie. Zostanie nim Ebud-Przemysłówka. Firma będzie miała dwa lata na budowę nowego kompleksu w rejonie dworca Bydgoszcz Główna. Termin ten zacznie obowiązywać od dnia przekazania placu budowy, czyli nie później niż 45 dni od podpisania umowy. Przypomnijmy, że przy pętli Rycerska ma powstać łącznie 127 mieszkań.

CZYTAJ WIĘCEJ O PLANACH INWESTYCYJNYCH BTBS

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments