Bydgoszcz
13C
Słonecznie
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 16 • L 12
20C
Czw
22C
Pt
24C
Sob
25C
Nd
24C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBudowa basenu na Kapuściskach. Pierwsza łopata we środę? [ZDJĘCIA]
Basen na Kapuściskach_SG (3)
23.10.2017 | 16:47

Budowa basenu na Kapuściskach. Pierwsza łopata we środę? [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Basen przy V LO powinien być gotowy w 2018 roku.

Fot. Stanisław Gazda

Już niemal wszystko gotowe do rozpoczęcia kosztującej 24,408 mln zł budowy parku wodnego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 na bydgoskich Kapuściskach. Wybuduje go firma Mostostal Warszawa.

Teren został już wygrodzony. Jest też niezbędne zaplecze dla budowlańców. Pozostała jeszcze kwestia przygotowania przez ZDMiKP drogi dojazdowej do placu budowy i prace przy powstawaniu basenu mogą się rozpocząć. Według optymistycznych wersji, pierwsza łopata pod budowę mogłaby zostać wbita w ziemię już w najbliższą środę.

Przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 (ul. Szarych Szeregów) wybudowana zostanie nowa hala, która pomieści między innymi sześciotorowy basen o wymiarach 25×12,5 m. W obiekcie znajdzie się też niecka rekreacyjna o powierzchni 142,3 m kw. z atrakcjami (sztuczna rzeka, zatoka sztucznej fali, masaż karku, gejzer, masaż podwodny, masaż perełkowy), do tego dwie niecki jacuzzi i brodzik dla najmłodszych dzieci o głębokości 30 cm z tak zwanym grzybkiem wodnym. Na basenie przewidziano też 50-metrową zjeżdżalnią rurową zewnętrzną z wanną hamowną, dwustopniowe trybuny dla widzów na 105 miejsc i siedziska dla zawodników i trenerów (48 miejsc), a także zespół szatniowo-sanitarny i dwie sauny fińskie z natryskami schładzającymi. Na piętrze zlokalizowane będą: sala do fitness, siłownia, przebieralnie, pomieszczenia trenerów i gospodarcze.

Obiekt przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych (podjazd zewnętrzny, winda wewnętrzna, wyposażenie zespołu szatniowo-sanitarnego). Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu – powstanie parking wraz z drogami dojazdowymi, wykonane zostaną nasadzenia drzew i krzewów. W ramach osobnego zadania wykonane zostanie niezbędne przyłącze sieci ciepłowniczej, które zleci KPEC.


Powiązane treści