Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa basenu na Miedzyniu. Inwestycja zmierza już do końca [ZDJĘCIA]

Dodano: 28.08.2022 | 16:38

Na zdjęciu: Nowy basen powstaje na osiedlu Miedzyń.

Fot. Alstal Bydgoszcz / materiały prasowe

Coraz bliżej otwarcia basenu na bydgoskim Miedzyniu. – Rozpoczęły się już rozruchy próbne wykonanych instalacji i czynności odbiorowe – informuje wykonawca obiektu.

Prace wykonuje firma Alstal. Jak przekazuje wykonawca w najnowszym komunikacie, inwestycja na Miedzyniu zmierza już dużymi krokami do końca. – Aktualnie trwają prace porządkowe, a także próbne rozruchy zamontowanych instalacji tak, abyśmy mieli pewność, że wszystko zostało wykonane w prawidłowy sposób – mówi Marcin Tryka z firmy Alstal, który jest kierownikiem projektu i precyzuje, że w najbliższym czasie z inwestorem zostaną przeprowadzone czynności odbiorowe.

Nowopowstający basen zostanie połączony z gmachem Zespołu Szkół nr 8 przy ul. Pijarów. – Aktualnie trwają prace związane z montażem elementów wyposażenia budynku, które już są na ukończeniu – relacjonuje Tryka. Ponadto, w sąsiedztwie budynku basenowego powstał także plac zabaw. – W ramach kontraktu zostały również wykonane drogi dojazdowe i miejsca postojowe, zagospodarowane zostały okoliczne tereny zielone – precyzuje kierownik projektu.

W ramach inwestycji na bydgoskim Miedzyniu powstał basen sportowy ze stali nierdzewnej o wymiarach 25 x 12,5 m i zmiennej głębokości od 1,20 do 1,80 m z sześcioma torami pływackimi, wyposażonymi w bloki startowe. Dodatkowo w obiekcie zainstalowano dwie wanny SPA oraz brodziki dla dzieci o głębokościach 0,15 i 0,30 metra, które wyposażone są w różne atrakcje m.in. delfinek tryskający wodą, armatka wodna czy mini zjeżdżalnia.

0 0 votes
Article Rating
Budowa basenu na Miedzyniu. Inwestycja zmierza już do końca [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments