Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Budowa dróg w gminie Osielsko. Jakie inwestycje zaplanowano?

Dodano: 07.01.2023 | 10:39

Na zdjęciu: W 2023 roku w Osielsku zostanie wykonanych wiele inwestycji drogowych.

Fot. pixabay

W budżecie gminy Osielsko na 2023 roku znalazło się kilka zadań drogowych. Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie dokładnie mają zostać wykonane prace.

Gmina Osielsko w budżecie na ten rok zabezpieczyła kwotę ponad 200 tys. zł na realizację zadania pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 244 Kamieniec-Strzelce Dolne w miejscowości Żołędowo ul. Jastrzębia”. Jest to pomoc finansowa dla Zarządu Dróg Wojewódzkich. O tej inwestycji mówi się już od wielu lat, jednak do tej pory nie została zrealizowana ze względu na m.in. różnego rodzaju zawirowania z pozwoleniami.

Wielomilionową inwestycją jest budowa ul. Polnej w Żołędowie. Oprócz samej nawierzchni (od ul. Jastrzębiej na odcinku 1,5 km)  ma zostać wybudowana sieć wodociągowa i kanalizacyjna. Pojawi się też ciąg pieszo-rowerowy, chodnik, zjazdy do posesji, odwodnienia i latarnie. Koszt zadania to 12 mln 912 tys. zł. Warto podkreślić, że Gminie Osielsko udało się pozyskać dofinansowanie z Polskiego Ładu w kwocie 9 mln 785 tys. zł. 4 października został przekazany wykonawcy teren. Umowny termin zakończenia inwestycji to 29 października 2023 roku.

Budowa ul. Słonecznej w Osielsku

W połowie lipca 2023 roku ma zostać z kolei zakończona budowa ul. Słonecznej w Osielsku wraz ze skrzyżowaniem z ul. Kolonijną. Tutaj teren budowy został przekazany wykonawcy 1 sierpnia 2022 roku. Zakres prac jest bardzo duży, a koszt został wyceniony na 5 mln 762 tys. zł. W tym przypadku gmina również otrzymała dotację.

Co jeszcze na drogach?

Oprócz tego w budżecie znalazły się takie zadania drogowe jak: budowa ul. Gościnnej i Nektarowej w Jarużynie (I etap Gościnnej o długości około 230m), ul. Malowniczej w Maksymilianowie, ul. Matejki w Niemczu, ul. Augustowskiej w Żołędowie, ul. Tatrzańskiej od ul. Zakopiańskiej do ul. Podhalańskiej w Niwach (roboty przygotowawcze i kanał technologiczny), budowa odcinków chodnika i poprawa BRD przy ul. Krakowskiej w Niwach, budowa ul. Kwiatowej w Osielsku (odcinek Storczykowa/Magnoliowa – Cholewskiego wraz z odwodnieniem).

Projektowane drogi

Gmina planuje też już przyszłe inwestycje, dlatego w budżecie znalazły się także fundusze na projekty. Konkretnie mowa o rozbudowie ul. Chabrowej, Tymiankowej i Ziołowej w Osielsku, budowie połączenia od ronda z ul. Słoneczną do ul. Polnej w Żołędowie, ul. Księżycowej w Osielsku, ul. Koźlakowej w Niemczu, opracowanie dokumentacji projektowej chodnika przy ul. Poprzecznej na odcinku od ul. Grabowej do ul. Zajęczej i modernizacja skrzyżowania ul. Świerkowa/Wierzbowa w Osielsku, budowie ul. Moczarowej wraz z fragmentem ul. Nadbrzeżnej w Osielsku i Niemczu, ul. Magellana i Kolumba w Niemczu. Gmina przygotowuje się także do dokumentacji projektowej na rozbudowę ul. Ostromeckiej w Niwach wraz z budową ul. Chełmińskiej w Niwach, budowę ul. Parowy w Osielsku od ul. Tymiankowej w kierunku południowym (od istniejącej nawierzchni bitumicznej), ul. Bluszczowej i Liliowej w Maksymilianowie, ul. Zawilcowej w Żołędowie, układu ulic na terenie inwestycyjnym pomiędzy ul. Kąty a ul. Alberta Schmidta w Żołędowie (etap I), drogi od skrzyżowania z ul. M. Kopernika i ul. Olimpijczyków w Niemczu do ul. Okrężnej w Maksymilianowie, ul. Topolowej na odcinku od ul. Wierzbowej do ul. Leszczynowej w Żołędowie, ul. Jeziorańskiej i Stawowej w Osielsku (etap I), ul. Zimowej w Maksymilianowie i Żołędowie (etap I), ul. Topolowej w Osielsku po stronie wschodniej od ul. Leśnej (kontynuacja).

Będą tablice określające prędkość

Oprócz tego za kwotę 270 tys. zł planuje się montaż tablic określających prędkość na ul. Cholewskiego w Osielsku, na ul. Jana Pawła II w Osielsku, na ul. Jagodowej w Maksymilianowie oraz ul. Zakopiańskiej w Niwach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mirnes
mirnes
10 miesięcy temu

Plany planami a co z przebudową skrzyżowania Kolonijna-Szosa Gdańska-Centralna?
Ciągle się tylko o tym mówi a od lat nic nie zrobiono. I to przy samym urzędzie gminy!!!

Barbara
Barbara
10 miesięcy temu

A co z kawałkiem, (jakieś 30 m) ul. Kwiatowej ? Miała być wykonana w ub. roku.

Janusz
Janusz
9 miesięcy temu

A co z ulicą Żonkilową w Osielsku?