Bydgoszcz
7C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 6
21C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaInwestycjeInwestycja w Zielonce zakończona. Nowa droga poprawi bezpieczeństwo
08.04.2022 | 09:28

Inwestycja w Zielonce zakończona. Nowa droga poprawi bezpieczeństwo

Na zdjęciu: Zakończył się remont ulicy Jaworowej.

Fot. UG Białe Błota

Zakończyły się prace związane z przebudową ulicy Jaworowej w Zielonce. Przeprowadzono już formalny odbiór inwestycji.

Roboty prowadziła od października ubiegłego roku firma El- KAJO Sp. z o.o. W ramach inwestycji wybudowano nową jezdnię o nawierzchni bitumicznej o długości 466 metrów i szerokości 5,5 m.

Bezpieczeństwo poprawił także chodnik z kostki betonowej ułożony wzdłuż ulicy, o szerokości 2 m. Wykonano również wygodne zjazdy do posesji, a także system powierzchniowego odwodnienia drogi na pobliskie tereny zielone. Jaworowa otrzymała też nowe oświetlenie uliczne – informację Urząd Gminy Białe Błota.

Budowa wymagała usunięcia kolizji z siecią elektryczną. Wcześniej wykonano też inwentaryzację przyrodniczą, która pozwoliła uzyskać zezwolenie na wycinkę drzew kolidujących z budową ulic. – Jaworowa po przebudowie stała się bezpieczniejsza- zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Ma to niebagatelne znaczenie zwłaszcza dla wychowanków i pracowników pobliskiej filii gminnego żłobka, którzy mogą także korzystać z wygodniejszego wjazdu na parking przed budynkiem – czytamy w komunikacie urzędy gminy.

Koszt wszystkich prac wyniósł ponad 1,1 mln zł. Inwestycja była dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Inwestycja w Zielonce zakończona. Nowa droga poprawi bezpieczeństwo
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
1 miesiąc temu

Kolejna porażka gminy Białe-Błota. Kolejna ulica nie wiadomo po co i dla kogo. O ile droga do wysokości żłobka ma sens, o tyle ciąg dalszy, czyli droga przez puste działki i las to jakaś porażka. Od lat w gminie brakuje pomysłu na sensowną budowę dróg. Przez praktycznie całą Zielonkę przebiegają dwie duże ulice – Długa i Kielecka, z której korzysta myślę około 60% mieszkańców. Z wybudowanej drogi skorzysta może 10%, a pieszych jeszcze mniej. Gdzie tu sens i logika ?????

Sebastian
Sebastian
1 miesiąc temu

Tomasz masz zdecydowanie racje…kretyni mogli zdecydować o utwardzeniu tej drogi! Na kilometr pachnie korupcja z której słynie ta skompromitowana gmina…