[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa drogi S5. Coraz bliżej otwarcia w całości pierwszego odcinka

Dodano: 23.08.2022 | 12:34

Na zdjęciu: Drogowcy poinformowali o kolejnych zmianach w organizacji ruchu na drodze S5.

Fot. GDDKiA Bydgoszcz / materiały prasowe

Już coraz bliżej otwarcia w całości drogi S5 na odcinku Nowe Marzy – Dworzysko. Drogowcy poinformowali o kolejnych, ostatnich już zmianach przed wprowadzenie docelowego ruchu na drogę ekspresową.

Ostatnie zmiany w organizacji ruchu w celu poprowadzenia ruchu na dwóch pasach i dwóch jezdniach od km. 12+500 do 19+950 wraz z węzłem Świecie Zachód (dawniej Przechowo) zaczęły być wdrażane zaraz po długim sierpniowym weekendzie. – Mimo stopniowego przekładania ruchu na obie jezdnie, na terenie placu budowy odcinka pierwszego drogi S5, w dalszym ciągu będą obowiązywać większe ograniczenia prędkości niż na drodze ekspresowej – informują przedstawiciele bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Drogowcy informują, że cały proces wdrażania nowej organizacji ruchu potrwa kilka dni, a wykonawca inwestycji m.in. otworzył nieczynną dotąd łącznicę zjazdową na krajowej 91 z kierunku Bydgoszcz i wjazdowej na S5 w stronę Gdańska. – Usunięto przewiązki w rejonie obiektu MS1-13 i węzła Świecie Północ (daw. Morsk) – mówią drogowcy i precyzują, że taki krok pozwolił na rozdzielenie ruchu na dwie jezdnie, przy czym w kierunku Gdańska nadal jechać można jednym pasem ruchu, a w stronę Bydgoszczy – dwoma.

Jednocześnie, kierowcy nadal muszą się liczyć z ograniczeniami prędkości na tym odcinku trasy. Maksymalna prędkość, z jaką będą mogli się poruszać to 80 km/h. – Prosimy kierowców o zwrócenie szczególnej ostrożności na nowe zmiany oraz zapewnienie bezpieczeństwa innym uczestnikom ruchu i pracownikom budowy, a także o wyrozumiałość i cierpliwość podczas chwilowych zatrzymań ruchu – apelują drogowcy i zapowiadają, że są coraz bliżej otwarcia w pełni jezdni S5 na pierwszym odcinku. Przybliżonego terminu jednak nie podają.

Bydgoski oddział GDDKiA na początku sierpnia informował w komunikacie, że na koniec lipca br., zaawansowanie rzeczowe budowy trasy S5 na odcinku Nowe Marzy – Świecie Południe wynosiło 94%, a Świecie Północ – Bydgoszcz Północ 83%.

Budowa drogi S5. Coraz bliżej otwarcia w całości pierwszego odcinka
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments