[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa drogi S5: Nastąpiły zmiany organizacji ruchu w Trzeciewcu

Dodano: 04.03.2022 | 16:00

Na zdjęciu: Od piątku, 4 marca kierowcy mogą korzystać z nowego wiaduktu nad powstającą drogą ekspresową S5.

Fot. GDDKiA

Na skrzyżowaniu dróg krajowych 5 i 56 oraz drogi wojewódzkiej nr 256 w Trzeciewcu nastąpiły oczekiwane zmiany w organizacji ruchu. Od teraz ruch na trasie Fordon – Koronowo jest prowadzony przez nowy wiadukt. 

Zmiany na węźle Trzeciewiec były zapowiadane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad od kilku tygodni. Termin wprowadzenia ich w życie był kilkukrotnie przekładany, lecz ostatecznie w piątek, 4 marca udało się je wprowadzić w życie.

Jak wyjaśniają drogowcy, jadący od strony Fordonu (DW 256) do Koronowa (DK 56) od teraz korzystają z nowego wiaduktu. Uruchomiono także tymczasowe rondo pomiędzy łącznicami, po którym odbywa się będzie ruch relacji Bydgoszcz – Gdańsk. Na DK56 (od strony Koronowa) przez najbliższy miesiąc będzie funkcjonować wahadłowa organizacja ruchu regulowana sygnalizacją świetlną.

Wprowadzane zmiany są pierwszym etapem tymczasowej organizacji ruchu, który w tym kształcie będzie funkcjonował do połowy kwietnia. Zmiana umożliwi kontynuację prac budowlanych na powstającym węźle Trzeciewiec – wyjaśnia GDDKiA. I prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do oznakowania.

Drogowcy dodają, że na koniec lutego zaawansowanie rzeczowe kontraktu na odc. S5 Świecie Południe – Bydgoszcz Północ wynosi 62,81%. Odcinek drogi ekspresowej ma być oddany do użytku latem tego roku.

Zmiany w Trzeciewcu obrazuje poniższa mapa poglądowa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Luzak
Luzak
3 miesięcy temu

To 38 procent w pół roku zostało do zrobienia. Aby do końca roku skończyli to będzie sukces.