[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa drogi S5. Wprowadzono kolejną zmianę w organizacji ruchu

Dodano: 28.07.2022 | 07:01

Na zdjęciu: Drogowcy poinformowali o kolejnej zmianie w organizacji ruchu na budowanej drodze S5.

Fot. GDDKiA Bydgoszcz / materiały prasowe

Kolejna zmiana w organizacji ruchu na budowanej drodze S5. Tym razem objęła ona odcinek od węzła Sartowice do węzła Świecie Północ.  

Drogowcy w komunikacie poinformowali, że do zmiany w organizacji ruchu na odcinku między węzłami Sartowice i Świecie Północ (dawniej Morsk) doszło w środowe (27 lipca) popołudnie, a obejmuje ona blisko czterokilometrowy odcinek drogi S5.

– Kierowcy zjeżdżając z węzła Sartowice w kierunku Bydgoszczy poprowadzeni zostali za pomocą przewiązki na lewą jezdnię drogi ekspresowej. W km 11+500 ruch został ponownie skierowany na nitkę prawą – przekazał bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W komunikacie doprecyzowano, że w osi jezdni ustawiono także separatory. Jednocześnie w rejonie zmian obowiązuje ograniczenie prędkości – do 60 km/h na prostym odcinku i do 40 km/h przed przewiązkami.

Ale to niejedyna zmiana. Kilka dni temu drogowcy wprowadzili je także dla pieszych. Całkowicie zlikwidowane zostało dotychczasowe przejście dla pieszych, które funkcjonowało w km 11+400. Ruch pieszych został teraz przeniesiony na zlokalizowaną w pobliżu kładkę.

GDDKiA na początku lipca informowało, że zaawansowanie prac na odcinku Nowe Marzy – Świecie Południe wynosiło 89%, zaś na odc. Świecie Południe – Bydgoszcz Północ – 83%.

Budowa drogi S5. Wprowadzono kolejną zmianę w organizacji ruchu
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments