Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa gminnego żłobka w Osielsku. Ogłoszono przetarg

Dodano: 23.02.2024 | 15:29

Na zdjęciu: Nowy żłobek ma powstać przy przedszkolu w Osielsku

Fot. Biuro Archenika

Gmina Osielsko ogłosiła przetarg na budowę żłobka. Oferty można składać do 8 marca.

Samorząd z Osielska pozyskał na ten cel środki zewnętrzne w kwocie 2 mln 35 tys. zł. Obecnie na terenie gminy funkcjonują trzy żłobki niepubliczne oraz zespół opiekunów dziennych.

Gmina ogłosiła przetarg na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że firma, która wygra postępowanie przetargowe będzie odpowiedzialna za sporządzenie dokumentacji projektowej, a następnie już za samą budowę obiektu. Gotowy jest natomiast program funkcjonalno-użytkowy. Projekt ma być gotowy w ciągu 6 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą, a budynek w ciągu 18 miesięcy.

Nowy żłobek ma powstać przy Przedszkolu Publicznym nr 1 w Osielsku (ul. Bałtycka). Powierzchnia zabudowy projektowanej (obiekt + wiata śmietnikowa) ma wynieść 437 metrów kwadratowych. Planowa jest jedna kondygnacja. W projektowanym budynku przewidziano pomieszczenia techniczne, korytarze, gabinet dyrektora, sekretariat, wc ogólnodostępne, dwie sale dla dzieci do 25 dzieci z magazynkami, toaletę dla dzieci, pomieszczenie mycia i przechowywania nocników, szatnię, wózkarnię, pomieszczenie socjalne dla pracowników z toaletami, kuchnię cateringową z zapleczem kuchennym. Obiekt ma być murowany.

Poza budynkiem mają powstać chodniki, zjazd z drogi publicznej, parkingi oraz zieleń, a także plac zabaw. W ramach zadania należy też wyposażyć budynek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments