Budowa kampusu Akademii Muzycznej. Na podpisanie umowy przyjedzie wicepremier Gliński
Dodano: 21.01.2022 | 21:18Na zdjęciu: Wizualizacja kampusu Akademii Muzycznej, który powstanie na terenie między Chodkiewicza a Kamienną.
Fot. Plus3Architekci
W najbliższy poniedziałek (24 stycznia) odbędzie się oficjalne podpisanie umowy z wykonawcą nowego kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Podpisanie umowy jest zwieńczeniem starań o realizację inwestycji, która powstanie pomiędzy ulicami Chodkiewicza i Kamienną. Budynek będzie posiadał dwa poziomy podziemne oraz sześć (licząc z kondygnacją techniczną – nawet siedem) nad ziemią. W kompleksie znajdą się sale koncertowe, wykładowe, restauracja oraz dom studencki. Główne wejście będzie ulokowane od strony ulicy Kamiennej. Za projekt odpowiada wyłoniona w konkursie pracownia Plus3 Architekci.
WSZYSTKIE INFORMACJE O BUDOWIE KAMPUSU AKADEMII MUZYCZNEJ W BYDGOSZCZY
W poniedziałkowym podpisaniu umowy z wykonawcą inwestycji – firmą Unibep SA udział weźmie wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Przypomnijmy, że w przetargu, oprócz Unibepu ofertę złożył także Budimex. Ostatecznie wybrano propozycję tej pierwszej firmy, a koszt inwestycji wyniesie 393 miliony złotych. Pierwotnie na ten cel zabezpieczono kwotę niespełna 290 mln zł, ale Rada Ministrów zdecydowała się następnie na zabezpieczenie i przekazanie na tę inwestycję brakujących 112 mln zł.
Dojazd do siedziby uczelni zapewnią dwie nowe ulice, które zamierza wybudować miasto.
- Siatkarze BKS-u zaczną sezon na wyjeździe. Spore zmiany w rozgrywkach PLS 1 Ligi - 22 czerwca 2026
- Nowe auta dla kujawsko-pomorskiej policji. Będą służyły do przewozu osób zatrzymanych - 22 czerwca 2026
- Kolejne medale bydgoskich kajakarzy na Mistrzostwach Polski na torze w Brdyujściu [ZDJĘCIA] - 21 czerwca 2026


















