Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Budowa kampusu Akademii Muzycznej. Premier Gliński przyjedzie do Bydgoszczy

Dodano: 08.10.2022 | 08:11

Na zdjęciu: Wicepremier Piotr Gliński przyjedzie we wtorek do Bydgoszczy.

Fot. Archiwum

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński przyjedzie w najbliższy wtorek (11 października) do Bydgoszczy

Na wtorkowe popołudnie zaplanowano bowiem uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego kampusu Akademii Muzycznej. Jak deklarowała wcześniej rektor Akademii Muzycznej prof. Elżbieta Wtorkowska, prace na placu budowy przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Budynek będzie posiadał dwa poziomy podziemne oraz sześć (licząc z kondygnacją techniczną – nawet siedem) nad ziemią. W kompleksie znajdą się sale koncertowe, wykładowe, restauracja oraz dom studencki. Wykonawcą inwestycji jest firma Unibep. Nowoczesny kampus Akademii Muzycznej zajmie teren o powierzchni około trzech hektarów pomiędzy ulicą Kamienną i Chodkiewicza.

W głównym gmachu znajdować się będzie osiem kondygnacji, a wszystkich pomieszczeń w nowym budynku będzie 644, ponadto znajdować się będą cztery sale koncertowe. Wartość inwestycji to ponad 390 mln zł. Prace mają zakończyć się w 2026 roku.

We wtorek odbędzie się także uroczystość inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Muzycznej. W trakcie tej uroczystości, doktorat honoris causa odbierze kompozytor Zbigniew Bargielski.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wlodek
Wlodek
1 rok temu

To bardzo dobra wiadomość.