Bydgoszcz
0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 2 • L -1
4C
Czw
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBudowa nowej linii tramwajowej. Zaplanowano wyburzenia budynków [ZDJĘCIA]
14.02.2019 | 19:22

Budowa nowej linii tramwajowej. Zaplanowano wyburzenia budynków [ZDJĘCIA]

Utrudnienia rozpoczną się jutro.

Na zdjęciu: Kierowcy na rondzie Bernardyńskim będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Wśród wyburzonych budynków będzie między innymi ten przy ul. Toruńskiej 4 i 6.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od jutra mają rozpocząć się utrudnienia związane z budową linii tramwajowej przy ul. Kujawskiej. Zaplanowano bowiem wyburzenia budynków.

To ciąg dalszy robót związanych z budową torowiska w ul. Kujawskiej na odcinku od ronda Bernardyńskiego do ronda Kujawskiego. Wykonawca tej inwestycji przejął plac budowy w ubiegłym tygodniu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku przeprowadzono wycinki drzew oraz krzewów rosnących w linii budowy, a wyburzona została nieruchomość przy Zbożowym Rynku 3. Teraz wyburzeniu zostaną poddane nieruchomości przy ul. Kujawskiej oraz przy ul. Toruńskiej 4, 6. Rozpoczęcie rozbiórek tych obiektów zaplanowano na piątek.

W ramach budowy torowiska, drogowcy zaplanowano całkowite przebudowanie obu rond. To Kujawskie zostanie obniżone w celu zmniejszenia kąta nachylenia podjazdu i zjazdu po torowisku, tramwaje mają jeździć w środku jezdni. Nieco wyżej po obu stronach torów powstaną jezdnie. Po wschodniej stronie ulicy zostanie wybudowany kolejny buspas – jeden z nich jest już budowany na Nowym Rynku. Nowa infrastruktura będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojawią się płyty ryflowane doprowadzające do przejść dla pieszych, obniżone krawężniki, pochylnie dla wózków. Najważniejszym celem w realizacji przedsięwzięcia jest skrócenie trasy tramwajów na górny taras. Do tej pory tramwaje kursujące na Wyżyny jechały od ronda Jagiellonów ulicą Bernardyńską do Toruńskiej, albo ulicą Jagiellońską do ronda Fordońskiego, a następnie przez most Pomorski do ronda Toruńskiego. Po zakończeniu inwestycji pojadą bezpośrednio z ronda Jagiellońskiego do ronda Bernardyńskiego, a następnie ulicą Kujawską do ulicy Wojska Polskiego. Czas podróży tramwajami na górny taras ulegnie znacznemu skróceniu.

Jednocześnie w ramach inwestycji, do bydgoskich drogowców zostały dowiezione nowe tramwaje Swing, które będą kursowały po torowiskach miasta. Patronem jednego ze składów, który został dostarczony w tym tygodniu jest św. Bartłomiej z Bydgoszczy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dariusz
Dariusz
2 lat temu

komunikacja w mieście do niczego
Kapy prawie odcięte od świata autobus 59 co pół godziny przy remontach na Szarych szeregów. Teraz b ędzie jeszcze gorzej

Dariusz
Dariusz
2 lat temu

Kapy odcięte od świata. linia 59 co pół godziny przy remoncire torowiska na kapach. teraz już tylko pogrom

Katarzyna
Katarzyna
2 lat temu

Synchronizacja połączeń linii autobusowych 73 i 59 żenada

Katarzyna
Katarzyna
2 lat temu

Synchronizacja linii autobusowych nr.73 i 59 na Kapuściskach tragiczna .

Katarzyna
Katarzyna
2 lat temu

Możemy pisać do bólu a mzdikp ma to wszystko głęboko w d…e

Mateusz
Mateusz
2 lat temu

Rondo JAGIELLONÓW… Błagam… Chociaż znajomość własnego miasta by się przydała… Tragedia…

Klaudyna
Klaudyna
2 lat temu

Ja się cieszę, przeczekamy i będzie super, po co te rudery które straszą mają stać, dobrze będzie

Gerard
Gerard
2 lat temu

Bydgoszcz pięknieje !tak trzymać ! Brawo Panie Prezydencie

Powiązane treści