Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
69% wilgotność
Wiatr: 8km/h SW
H 17 • L 15
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBudowa Outlet Center Bydgoszcz rozpoczęta. Kiedy możemy spodziewać się otwarcia?
20.07.2017 | 16:01

Budowa Outlet Center Bydgoszcz rozpoczęta. Kiedy możemy spodziewać się otwarcia?

Do dyspozycji najemców będzie 15 000 m2.

Na zdjęciu: Tak ma wyglądać obiekt, który powstaje przy ul. Fordońskiej w sąsiedztwie sklepu IKEA oraz salonu meblowego Black Red White.

Fot. mat. pras.

Plac przy ulicy Fordońskiej w sąsiedztwie sklepu IKEA oraz salonu meblowego Black Red White zamienił się w plac budowy. To właśnie w tym miejscu powstaje Outlet Center Bydgoszcz. 

W nowym centrum outletowym w regionie kujawsko-pomorskim ma pojawić się ponad 100 sklepów znanych marek. Oprócz lokali popularnych sieciówek, pojawić się również mają sklepy, jakich w Bydgoszczy jeszcze nie ma. –  Na terenie centrum znajdą się jedyne w Bydgoszczy salony monobrandowe Nike, Adidas, Reebok, Puma, New Balance, sklepy z artykułami wyposażenia wnętrz Home & Cook i Dajar oraz restauracje azjatycka i turecka – informuje Paulina Mikołajczuk, dyrektor marketingu Outlet Center Retail Management.

Docelowo wszystkie sklepy, restauracje i inne lokale znajdujące się w Outlet Center Bydgoszcz mają zająć powierzchnie 15 000 mkw. – Ponad połowa powierzchni handlowej w obiekcie jest już wynajęta. Finalizowane są kolejne umowy. Dodatkowo planowane jest wzbogacenie inwestycji o funkcje rekreacyjno–rozrywkowe – mówi Mikołajczuk. Ponadto klienci obiektu mają mieć do dyspozycji ponad 800 miejsc parkingowych.

Otwarcie Outlet Center Bydgoszcz zaplanowane jest na drugi kwartał 2018 roku. Przedstawiciele inwestora zapewniają, że jest to realny termin zrealizowania tej inwestycji. Przypominamy jednak, że według wcześniejszych planów, budowa obiektu miała ruszyć w ostatnim kwartale 2016 roku. Skąd wynika ta zmiana terminu? Realizator inwestycji nie chce wypowiadać się na ten temat. – Z naszej strony musieliśmy dopiąć wszelkie formalności. Teraz, kiedy wszystko się uprawomocniło, budowa ruszyła – mówi Mikołajczuk. Wmurowanie kamienia węgielnego planowane jest na wrzesień.


Powiązane treści