Bydgoszcz
12C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 12 • L 11
13C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
9C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBudowa trasy S5, droga S10 i bezpieczeństwo pieszych. Paweł Olszewski przedstawił swój pomysł na komisję infrastruktury
Paweł Olszewski - SF
02.12.2019 | 12:33

Budowa trasy S5, droga S10 i bezpieczeństwo pieszych. Paweł Olszewski przedstawił swój pomysł na komisję infrastruktury

Na zdjęciu: Poseł Paweł Olszewski przedstawił swoje plany dotyczące sejmowej komisji infrastruktury.

Fot. Szymon Fiałkowski

Poseł Paweł Olszewski został przewodniczącym sejmowej Komisji Infrastruktury. Jednym z jego głównych zamierzeń jest doprowadzenie do budowy drogi S10.

W rozpoczętej kadencji Olszewski będzie przewodniczącym, a inny bydgoski poseł, Piotr Król (PiS) – wiceprzewodniczącym komisji odpowiedzialnej m.in. za budowę dróg. Dlatego właśnie pojawiła się nadzieja na przełom w kwestii budowy drogi S10 między Bydgoszczą a Toruniem. – Ta inwestycje była przedmiotem mojej rozmowy z ministrem Adamczykiem. Trasa nazywana jest obecnie „drogą śmierci” i ta przykra nazwa niestety nie jest wymysłem. Pan minister obiecał, że będziemy wracać do tego tematu i pamięta o tym projekcie. Myślę, że zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji – mówi Olszewski.

Poseł zapewnia, że ani on, ani Piotr Król nie odpuszczą ws. drogi S10. – Współpraca w prezydium układa się dobrze – mówi Olszewski, dodając, że inwestycje drogowe nie mają barw politycznych. Oprócz S10 ma być to także budowa drogi ekspresowej S5. Przypomnijmy – w pierwszej połowie listopada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapoznała się z ofertami w przetargu na dokończenie robót na odcinku drogi ekspresowej S5 pomiędzy Białymi Błotami i Szubinem. Wszystkie przekraczały zakładany budżet. Na grudzień zaś przesunięto termin otwarcia kopert ws. odcinków: Nowe Marzy – Świecie Południe (Dworzysko) oraz Świecie Południe – Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo).

Uważam, że niedopuszczalny jest brak obecności dyrektora GDDKiA na sesjach rady miasta, na które był zapraszany, aby informować o postępach prac i problemach na budowie drogi S5 – mówi Olszewski, dodając, że kolejnym zadaniem drogowym jest skomunikowanie obwodnicy Inowrocławia z przyszłą drogą S10, czyli przebudowa drogi krajowej nr 25. – Zdaję sobie jednak sprawę, że potrzeby są nieograniczone, a możliwości przeciwnie – mówi poseł. Jak zapewniał na piątkowej konferencji prasowej, zamierza też pilnować realizacji programu budowy stu obwodnic (m.in. obwodnica Sępólna i Kamienia Krajeńskiego), przeznaczenia środków na budowę nowego kampusu Akademii Muzycznej i upominać się o powołanie Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy.

Komisja infrastruktury zajmie się też planami poprawy bezpieczeństwa na drogach poprzez przyznanie pierwszeństwa pieszym. Projekt w tej sprawie, opracowany jeszcze za czasów swoich rządów, PO już złożyła. Własny zamierza też przedstawić rząd. – Chciałbym, żebyśmy powołali podkomisję, do której skierowalibyśmy oba projekty, aby wypracować kompromisowe rozwiązanie służące pieszym i ich bezpieczeństwu – zapowiada Olszewski.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Tomasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz
Gość
Tomasz

Już mnie nie będzie na tym świecie jak to wszystko zbudują

Tomasz
Gość
Tomasz

Na razie póki co, mój dojazd do pracy na trasie Ino- Bydgoszcz trwa 1h45min. w jedną stronę i nic nie zapowiada poprawy. No chyba że Pan Olszewski postawi w godzinach szczytu policjanta do kierowania ruchem na światłach w Stryszku…. To jest do zrobienia…

Powiązane treści