Bydgoszcz
22C
Słonecznie
43% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 22 • L 22
23C
Nd
22C
Pon
21C
Wt
15C
Sr
20C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycje„Budowa Trasy Uniwersyteckiej opóźniona przez wojewodę”. Nietypowy billboard na terenie miasta
billboard rondo Toruńskie
25.09.2018 | 14:00

„Budowa Trasy Uniwersyteckiej opóźniona przez wojewodę”. Nietypowy billboard na terenie miasta

Na zdjęciu: Baner pojawił się na rondzie Toruńskim.

Fot. BB

Na rondzie Toruńskim pojawił się billboard informujący, że to wojewoda Mikołaj Bogdanowicz odpowiada za opóźnienia na budowie II etapu trasy Uniwersyteckiej. Jak się okazuje, jest to efekt działań urzędu miasta.

„Budowa 2 etapu Trasy Uniwersyteckiej opóźniona przez nieskuteczne działania Wojewody Mikołaja Bogdanowicza”  – głosi napis zamieszczony na żółtym tle billboardu wywieszonego w pobliżu ronda Toruńskiego. Pod spodem mniejszymi literami widnieje dopisek „materiał miasta Bydgoszczy”.

To kampania informująca o stanie faktycznym – mówi Michał Sztybel, dyrektor biura komunikacja społecznej, potwierdzając, że to urząd miasta zlecił wykonanie baneru. W mieście pojawi się tylko jeden taki billboard. Jak dodaje Sztybel, miejsce, w którym wywieszono materiał, należy do miasta, więc urząd poniesie koszty produkcji billboardu, ale nie ekspozycji.

O odniesienie się do sprawy poprosiliśmy rzecznika prasowego wojewody Adriana Móla. – W tym przypadku myślę, że nie będziemy komentować tego baneru – ucina dyskusję Mól.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu podczas spotkania prezydenta Bruskiego z Krzysztofem Pietrzakiem, ten drugi zaproponował ugodę. Temat trasy Uniwersyteckiej pojawi się na jutrzejszej sesji rady miasta pod 29. punktem obrad jako informacja ustna prezydenta.

 


Powiązane treści