Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Pielęgniarki nie kupią budynku po SP 9 w Fordonie. Co dalej z nieruchomością?

Dodano: 22.12.2021 | 10:38

Na zdjęciu: Budynek dawnej szkoły podstawowej nr 9 przy ulicy Tatrzańskiej 21.

Fot. BB

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych nie kupi budynku po SP nr 9 przy ulicy Tatrzańskiej – dowiedziała się MetropoliaBydgoska.PL. Rezygnacja wynika m.in. z ceny obiektu i jego stanu technicznego.

W poniedziałek informowaliśmy, że opuszczonym od czterech lat budynkiem dawnej szkoły podstawowej na Mariampolu zainteresowanie wyraziła bydgoska izba pielęgniarek. W odpowiedzi na niedawną interpelację fordońskiego radnego Lecha Zagłoby-Zyglera (który reagując na sygnały od mieszkańców dopytywał o losy obiektu po SP 9) prezydent Rafał Bruski przyznał, że miała ona zamiar, by w obiekcie stworzyć ośrodek pielęgnacyjno-opiekuńczy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Budynek dawnej szkoły w Fordonie znajdzie nabywcę? Zainteresowanie wyraziły pielęgniarki

Decyzja o nabyciu przez Izbę dawnej szkoły przy ulicy Tatrzańskiej miała zostać podjęta jeszcze w tym roku, po uprzednim zapoznaniu się ze jego stanem technicznym. Jak się dowiedzieliśmy, nie będzie ona jednak składać oferty na zakup nieruchomości – powodem jest m.in. cena (ratusz wyceniał ten budynek wraz z przyległą działką na ponad dwa miliony złotych), jak i stan techniczny wymagający od przyszłego nabywcy sporych nakładów finansowych. Informacje potwierdziliśmy u przewodniczącej izby, która podkreśliła, że decyzja o rezygnacji z kupna została podjęta kolegialnie.

Decyzja OIPiP oznacza, że miasto będzie musiało ponownie wystawić nieruchomość na przetarg. Urzędnicy czynili to już kilkukrotnie. Pomimo zainteresowania ze strony potencjalnych nabywców postępowania zawsze kończyły się fiaskiem. Warto dodać, że ratusz przygotował także do sprzedaży teren dawnego boiska szkolnego. Na razie działki nie były przedmiotem przetargu, ale miasto planowało ich zbycie pod zabudowę jednorodzinną.

0 0 votes
Article Rating
Pielęgniarki nie kupią budynku po SP 9 w Fordonie. Co dalej z nieruchomością?
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments