Bydgoszcz
3C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 4 • L 3
6C
Nd
6C
Pon
5C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBudynek w centrum zyska przeszkloną windę. Radni wydali zgodę
jagiellońska, bank pocztowy - st
20.06.2018 | 18:22

Budynek w centrum zyska przeszkloną windę. Radni wydali zgodę

Na zdjęciu: Siedziba Banku Pocztowego wkrótce przejdzie zmianę.

Fot. archiwum

Podczas środowej sesji rady miasta przyjęto miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Śródmieście – Jagiellońska 17”. Dokument pozwoli na renowację jednego z najbardziej charakterystycznych budynków w centrum miasta.

Miejska Pracownia Urbanistyczna przystąpiła do tworzenia planu wiosną ubiegłego roku na wniosek Banku Pocztowego. Podczas środowej sesji jego założenia przedstawiła dyrektor Anna Rembowicz-Dziekciowska. Teren dotychczas był objęty planem „Śródmieście –  Sielanka”.

Nowy plan będzie stanowił fragmentaryczną zmianę dotychczasowego. Wyznaczono nowe linie zabudowy, które umożliwią budowę windy w budynku – tłumaczyła Rembowicz-Dziekciowska. Bank w ramach odświeżenia swojej siedziby planuje dobudowę panoramicznych wind osobowych w miejsce istniejącego przeszklenia holi na całej wysokości budynku.

Nowy plan miejscowy został przyjęty przez radnych i pozwoli na odnowienie głównej siedziby banku. Dziesięciopiętrowy budynek powstał w 1968 roku, a kilkanaście lat temu przeszedł modernizację, w ramach której przemalowano go na pomarańczowo i zmieniono kształt przeszkleń od strony Jagiellońskiej. Taki wygląd szybko się zestarzał i dziś jest jednym z popularniejszych przykładów zapoczątkowanej w latach 90. mody na barwne szkło i plastikowe elementy okien. Po remoncie oprócz przeszklonych  wind budynek zyska też nową elewację. Te prace mają zakończyć się jesienią. Renowację wewnątrz budynków, obejmującą chociażby pomieszczenia biurowe, rozpoczęto już w ubiegłym roku.

Niedawno Bank Pocztowy został sponsorem Pałacu Bydgoszcz, który wspierał już na przełomie wieków. Możliwe, że w niedługo współpraca zostanie rozszerzona i bank zostanie tytularnym sponsorem drużyny siatkarek. – Jesteśmy markami bydgoskimi i dobrze jest się razem napędzać. Chciałbym, abyśmy wrócili do nazwy klubu, być może na wiele lat. Z takim zamiarem przystępujemy do współpracy – mówił podczas niedawnej konferencji prasowej prezes banku Sławomir Zawadzki.


Powiązane treści