Bydgoszcz
2C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 3 • L 1
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaPolitykaBudżet podbydgoskiej gminy będzie głosowany jeszcze raz. „Wezwaliśmy do usunięcia nieprawidłowości”
29-01-2019  Sesja Rady Gminy Białe Błota - SF
07.03.2019 | 14:30

Budżet podbydgoskiej gminy będzie głosowany jeszcze raz. „Wezwaliśmy do usunięcia nieprawidłowości”

Szymon Fiałkowski | s.fialkowski@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Białobłoccy radni będą musieli na najbliższej sesji jeszcze raz zagłosować nad budżetem gminy na 2019 rok.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Regionalna Izba Obrachunkowa ma wątpliwości co do uchwalonego pod koniec stycznia przez radnych gminy budżetu Białych Błot. 

Przypomnijmy, że budżet został uchwalony po niezwykle burzliwej sesji pod koniec stycznia. Wczoraj odbyło się kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej. – Wezwaliśmy radnych do usunięcia nieprawidłowości – mówi nam wiceprezes RIO w Bydgoszczy Maciej Słomiński. Izba wyznaczyła już radnym termin do którego muszą owe nieprawidłowości zostać usunięte. Ta data to poniedziałek, 1 kwietnia.

Co się stanie, jeśli do tego czasu takie uchybienia nie będą usunięte? – Po tym terminie kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej może stwierdzić nieważność budżetu w całości lub w części z dalszymi konsekwencjami – dodaje wiceprezes Słomiński. Taką konsekwencją może być np. uchwalenie budżetu przez izbę.

Jak tę sprawę komentują radni? – To skutek niedogadania się między radnymi – mówi Krzysztof Michalak. Z kolei Łukasz Wyszomirski ocenia, że rada raczej nie poniosła w tej sprawie porażki. – W mojej opinii zaważyły błędy proceduralne, jak np. brak podpisu na wnioskach. Gdyby izba uchwalała budżet, to nie różniłby się od tego zaproponowanego przez urząd. Najważniejsze, że RIO nie zburzyło porządku pod kątem inwestycji, to dla nas najważniejsze – przyznaje.

Białobłoccy radni na najbliższej sesji zbiorą się 26 marca (wtorek) i to wówczas ma być procedura budżetowa głosowana jeszcze raz.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Amadeo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Amadeo
Gość
Amadeo

Pytanie co się stanie 1 kwietnia….. będą jaja jak berety – w końcu to prima aprilis 😁

Powiązane treści