Bydgoszcz
-8C
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H -8 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleBus miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Okazało się, że ma kręcony licznik
policja - na sygnale - SF
28.01.2020 | 13:33

Bus miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Okazało się, że ma kręcony licznik

Na zdjęciu: Policja.

Fot. Szymon Fiałkowski

W województwie kujawsko-pomorskim odnotowano kolejny przypadek cofnięcia licznika w pojeździe.

Od 1 stycznia obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, w ramach których policjanci podczas kontroli drogowej dodatkowo sprawdzają stan licznika w kontrolowanym pojeździe. Wartość wskazania jest porównywana ze stanem sprawdzonym podczas ostatniego odczytu. W wypadku cofnięcia licznika, właścicielowi pojazdu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wczoraj w regionie ujawniono kolejny przypadek cofnięcia wskazania prędkościomierza. Wykryto go w Golubiu-Dobrzyniu podczas kontroli busa, który miał zawieść dzieci na wycieczkę do Torunia. Policjanci odkryli, że drogomierz pojazdu wskazuje o tysiąc kilometrów mniej niż podczas ostatniego badania technicznego. Pojazd nie został dopuszczony do ruchu, a dzieci pojechały autokarem, do którego policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń. Właściciel busa z „przekręconym”  licznikiem stanie teraz przed sądem.

Golubsko-dobrzyńska policja podkreśla, że od początku roku na terenie powiatu ujawniono już 14 przypadków niezgodności stanu licznika w chwili kontroli z jego wskazaniami podczas ostatniego badania technicznego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści