Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoscy kierowcy pod czujnym okiem policyjnego drona. Na Kujawskiej posypały się mandaty!
06.11.2021 | 12:09

Bydgoscy kierowcy pod czujnym okiem policyjnego drona. Na Kujawskiej posypały się mandaty!

Na zdjęciu: Podczas czwartkowej akcji funkcjonariusze z bydgoskiej "drogówki" ujawnili kilka przypadków wyprzedzania na przejściach dla pieszych.

Fot. KWP Bydgoszcz

Najpierw były cykliczne akcje z wykorzystaniem mobilnego centrum monitoringu, obecnie policjanci coraz częściej sięgają po wsparcie drona. Nie inaczej było w miniony czwartek, gdy mundurowi sprawdzali zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych na ulicy Kujawskiej.

Pod lupą funkcjonariuszy znalazły się przejścia zlokalizowane na wysokości ulic: Kujawskiej oraz Tucholskiej. Sprawdzali oni, czy kierowcy nie wykonują w ich sąsiedztwie niebezpiecznych manewrów – szczególnie wyprzedzania oraz omijania pojazdów, które zatrzymały się, aby przepuścić pieszych.

Efekt akcji to zatrzymanie ośmiu kierowców, którzy w tym miejscu złamali przepisy. Czterech kierujących zostało ukaranych mandatami, w stosunku do kolejnego z nich został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Trzy kolejne osoby zostały przez policjantów pouczone o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w rejonach przejść.

Jak dochodziło do wykroczeń na ulicy Kujawskiej ilustruje film poniżej. Policjanci zapowiadają, że podobne akcje na terenie miasta będą kontynuowane.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
JezusMaria
JezusMaria
19 dni temu

Bardzo dobra i sensowna akcja! brawo policja. Oby takich więcej, taka ignorancja zasad jak na pokazanych przykładach to najprostsza droga do tragedii ! takich bałwanów trzeba z dróg eliminować.

Powiązane treści