Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 18 • L 14
21C
Sr
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoscy lekkoatleci wystartowali w Diamentowej Lidze. Wygrana Igi Baumgart-Witan
04.09.2020 | 21:24

Bydgoscy lekkoatleci wystartowali w Diamentowej Lidze. Wygrana Igi Baumgart-Witan

Mityngi odbyły się w Szwajcarii i Belgii.

Na zdjęciu: Iga Baumgart-Witan wygrała bieg na 400 metrów podczas mityngu w Brukseli i poprawiła najlepszy wynik w tym sezonie.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Lekkoatleci bydgoskich klubów wzięli udział w mityngach Diamentowej Ligi. I obaj poprawili na nich swoje najlepsze wyniki.

W Lozannie odbył się konkurs tyczkarzy. Ozdobą zawodów była rywalizacja między Szwedem Armandem Duplantisem i Amerykaninem Samem Kendricksem. Obaj pokonali poprzeczkę zawieszoną na wysokości sześciu metrów, ale lepszy okazał się Szwed. Duplantis uzyskał wynik 6,07 m, a później próbował atakować jeszcze 6,15 m, jednak po pierwszym nieudanym skoku, zrezygnował z dwóch kolejnych prób. Kendricks uzyskał 6,02 m.

Ósme miejsce w konkursie tyczkarzy zajął Paweł Wojciechowski. Zawodnik Zawiszy, który w ubiegły weekend sięgnął po tytuł mistrza kraju we Włocławku, w Lozannie uzyskał wynik 5,62 m, który jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Polak tę wysokość pokonał jednak dopiero w trzeciej próbie, po czym następnie trzykrotnie strącił poprzeczkę zawieszoną na 5,72 m. Taka wysokość dała podium trzeciemu w konkursie Thiago Brasowi z Brazylii.

W piątkowy (4 września) wieczór w Brukseli z bardzo dobrej strony pokazała się Iga Baumgart-Witan. Zawodniczka Budowlanego KS wygrała w stolicy Belgii bieg na 400 metrów, poprawiając swój najlepszy wynik sezonu – teraz wynosi on 52,13 sek. Trzecia w czasie 52,78 sek. była inna z Polek, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści