Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 12 • L 11
11C
Sr
10C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBydgoscy politycy Platformy podsumowali kampanię wyborczą. „To będą najważniejsze wybory. Mogą zaważyć na przyszłości nas i naszych dzieci”
Platforma Obywatelska Bydgoszcz_ Monika Matowska-Gulczyńska, Łukasz Krupa, Rafał Bruski, Tadeusz Zwiefka, Paweł Olszewski - SF
10.07.2020 | 19:57

Bydgoscy politycy Platformy podsumowali kampanię wyborczą. „To będą najważniejsze wybory. Mogą zaważyć na przyszłości nas i naszych dzieci”

Druga tura wyborów prezydenckich odbędą się w niedzielę, 12 lipca.

Na zdjęciu: Politycy Platformy Obywatelskiej podsumowali kampanię wyborczą.

Fot. Szymon Fiałkowski

Politycy Platformy Obywatelskiej także podsumowali kampanię wyborczą. – To będą najważniejsze wybory po 1989 roku – mówił poseł Paweł Olszewski.

W piątkowej (10 lipca) konferencji udział wzięli także m.in. Młodzi Demokraci, a także radni i prezydent miasta Rafał Bruski. – Stoimy przed bardzo ważnym wyborem. Będziemy decydowali czy monopol władzy totalitarnej ma się utrzymać czy też opowiadamy się za Polską równych szans, wolności i równości – mówił Paweł Olszewski. – Te wybory mogą zaważyć na przyszłości nie tylko nas, ale też naszych dzieci – dodawał.

Tadeusz Zwiefka przyznał, że podczas spotkań z wyborcami panowała doskonała atmosfera. – Ten czas kilku tygodni to czas spotkań z naszymi wyborcami. Nie pamiętam tak ogromnej chęci rozmowy – zaznaczał Zwiefka. Jak opisywał, w czasie tych spotkań, których były setki, najważniejszym przesłaniem była chęć zmian. – Te spotkania niosą oczekiwania, by zacementować demokrację, a nie pozwolić na jej kruszenie. By Polskę zacementować w demokratycznych strukturach Unii Europejskiej, a nie wystawianie naszego kraju poza nawias UE, być może z beznadziejnym finałem w postaci opuszczenia wspólnoty – dodawał.

Chcę tylko powiedzieć jedno: czas na zmiany nadszedł

– podkreślił. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zwrócił uwagę na kwestie związane z samorządami. – Kampania zarysowała dwa światy. Już dzisiaj na Nowogrodzkiej w Warszawie decydowane jest, gdzie budowane są drogi, mosty, wkrótce pewnie będzie decydowane gdzie budowane będą place zabaw i co będzie na nich stało. Druga opcja to ta, gdzie my jako reprezentanci miasta – prezydent, wójt, burmistrz, starosta, radni – mamy wpływ na to, co się dzieje w naszych miastach. Jestem pewien, że Rafał Trzaskowski jako samorządowiec doskonale wie, że nie ma lepszego sposobu zaspokajania potrzeb od tego, co dzieje się w naszych miastach – mówił. – Zaufajcie nam, a na pewno wrócą piękne, słoneczne dni, także nad samorządami – dodawał.

O pójście do głosowania apelowała także przewodnicząca Rady Miasta. – Jesteśmy naprawdę blisko, aby zmienić prezydenta, który jest niemy, milczący, boi się obywateli, prezesa, rozmów z obywatelami – mówiła Monika Matowska-Gulczyńska. Jej zdaniem, przyszła pierwsza dama byłaby rzecznikiem kobiet. – Mówiłaby głosem osób potrzebujących, osób które dotąd nie miały swojego reprezentanta w Pałacu Prezydenckim – dodawała.

Druga tura wyborów odbędzie się w niedzielę, 12 lipca.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści