Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 4 • L 2
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBydgoscy stypendyści w Rzece Muzyki. Wystąpią już w niedzielę
05.07.2018 | 11:41

Bydgoscy stypendyści w Rzece Muzyki. Wystąpią już w niedzielę

Na zdjęciu: Hanna Okońska-Ratajczak i Łukasz Ratajczak

Fot. mat. prasowe

W niedzielę, 8 lipca w amfiteatrze Opery Nova wystąpi duet Hanna Okońska-Ratajczak (sopran) i Łukasz Ratajczak (tenor).

Wymiana pokoleniowa śpiewaków operowych na bydgoskiej scenie. Młodzi artyści przedstawiać będą publiczności takie tuzy jak Martha Eggerth, Maria Callas czy Ada Sari.

Hanna Okońska-Ratajczak, dwukrotna stypendystka z Bydgoszczy, rozpoznawalna jest już w kraju, jak i za granicą.  Jest zdobywczynią między innymi III Nagrody w Nagrodzie im. Ady Sari dla najlepszej koloratury, Nagrody Towarzystwa Operowego Aria oraz Nagrody Orkiestry Opery Krakowskiej na XVII Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana, Edwarda, Józefiny Reszków w Częstochowie, I Miejsca na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Maiori (Włochy), Grand Prix, I miejsca oraz nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Talsi na Łotwie. Współpracuje obecnie z Operą Nova, a także z Teatrem Wielkim w Łodzi oraz Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.

Podczas niedzielnego koncertu towarzyszył jej będzie Łukasz Ratajczak. Już na studiach na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi występował na scenach i estradach w kraju i za granicą. Na deskach sceny Opery Nova debiutował w 2015 roku partią Leńskiego w operze ,,Eugeniusz Oniegin” Czajkowskiego. Do jego najważniejszych nagród w dorobku należą „Lider 2012” za Wydarzenie Kulturalne Roku w Złocieńcu za spektakl „Zemsty nietoperza” wystawiany przez Filharmonię im. Stanisława Moniuszki w Koszalinie, Nagroda Specjalna za wykonanie pieśni R.Straussa ,,Zueignung” na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie oraz I miejsce na I Turnieju Tenorów w Słupsku.

Początek koncertu o godzinie 19.

 

Publiczność w niedzielę czeka między innymi:
Kuplety Adeli z III aktu operetki Zemsta Nietoperza – J. Strauss
Duet – Dziewczęta z Barcelony – z operetki Clivia – N. Dostal
Aria Giuditty – Kto me usta całuje, ten śni – z III aktu operetki Giuditta – F. Lehar
Pamięć – z musicalu Koty – A. L. Webber
Piosenka Elizy z My fair lady – F.Loewe


Powiązane treści