Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego zachęca lokalny biznes do wsparcia najmłodszych pacjentów

Dodano: 01.12.2020 | 09:12

Na zdjęciu: „Świąteczne uśmiechy” zostały zainicjowane już kilka lat temu.

Fot. archiwum

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego po raz kolejny organizuje „Świąteczne uśmiechy”. Akcja, realizowana we współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami, ma na celu wsparcie podopiecznych świetlic prowadzonych przez Zespół Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy. BARR zachęca wszystkich do włączenia się w pomoc.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia dla wielu z nas będą zapewne nieco inne od dotychczasowych. Mamy jednak nadzieję, że pomimo nie najlepszych okoliczności, czas ten będzie dla wszystkich chwilą oddechu, okazją do złapania dystansu do trudnej sytuacji pandemicznej, w jakiej się znaleźliśmy, a także szansą na odnalezienie w sobie odrobiny dobrych emocji, życzliwości i uśmiechu dla innych, które potrafią sprawiać cuda.

Dlatego też postanowiliśmy nie rezygnować w tym roku z przeprowadzenia dorocznej akcji dobroczynnej „Świąteczne uśmiechy” i po raz kolejny, już tradycyjnie w czasie okołoświątecznym, zachęcić bydgoskich przedsiębiorców do włączenia się w tę inicjatywę, organizowaną przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego na rzecz małych pacjentów w naszym mieście – informuje agencja.


CZYTAJ TAKŻE: Ile drzew wycięto w Bydgoszczy? Powstała specjalna mapa


„Świąteczne uśmiechy” zostały zainicjowane już kilka lat temu. – Co roku, dzięki ofiarności bydgoskich firm, ich pracowników, a także osób prywatnych, udało się jak dotąd zebrać i przekazać wiele produktów, które przydały się w szpitalnej świetlicy. Inicjatywa okazała się też wartościowa dla samych przedsiębiorstw, będąc okazją do zaangażowania się nawet niewielkich organizacji i ukazania szlachetnej strony bydgoskiego biznesu – podkreśla BARR.

Celem „Świątecznych uśmiechów” jest przekazanie podarunków, które posłużą szpitalnej świetlicy i ułatwią jej codzienne funkcjonowanie, zwłaszcza w trudnym, pełnym restrykcji czasie. Aktualnie szczególnie potrzebne są:

  • artykuły papiernicze i do prac kreatywnych (m.in. kolorowy papier i bloki techniczne, koraliki do zaprasowania, kleje typu magic i glue stick, dziurkacze z różnymi wzorami, wykrojniki do maszynki typu big shot),
  • duże zamykane pojemniki do przechowywania,
  • 2 laptopy,
  • podkładki pod tablety,
  • łatwe do dezynfekcji gry dydaktyczne i familijne, jak np. państwa-miasta, speed cups, gry zręcznościowe, logiczne lub pamięciowe,
  • książki i zabawki, które wykorzystane zostaną jako nagrody w konkursach organizowanych dla dzieci przez placówkę w ciągu całego roku.

Z uwagi na restrykcje sanitarne obowiązujące w szpitalu, przekazane przedmioty powinny być nowe/nieużywane. – Jesteśmy przekonani, że każda forma wsparcia z Państwa strony ułatwi placówce funkcjonowanie oraz wywoła dziecięcy uśmiech, umilając małym pacjentom chwile spędzone w szpitalu – nie ukrywa BARR.

Jak się włączyć?

Tegoroczna akcja „Świąteczne uśmiechy” potrwa do 16 grudnia 2020 roku. W związku z dodatkowymi obostrzeniami sanitarnymi, w tym roku paczki z podarunkami będą przyjmowane w siedzibie Zespołu Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 4. Ich przekazanie będzie mogło nastąpić osobiście lub za pośrednictwem kuriera/poczty. Osoby i przedsiębiorstwa chcące włączyć się w to przedsięwzięcie, serdecznie prosimy o kontakt w celu omówienia szczegółów związanych z przekazaniem upominków z pracownikami BARR:

  • Joanną Sznajder – tel. +48 885 550 256, e-mail: sznajder@barr.pl
  • Katarzyną Tomaszewską-Dobosz – tel. +48 885 508 950, e-mail: katarzyna.tomaszewska@barr.pl.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments