Bydgoszcz
4C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 5 • L 2
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoska burgerownia na podium! W ogólnopolskich mistrzostwach
burger-731298_1280
21.08.2017 | 11:54

Bydgoska burgerownia na podium! W ogólnopolskich mistrzostwach

Ich burgery dobrze oceniło zarówno jury, jak i publiczność.

Na zdjęciu: W Burger Parku można spróbować klasycznych, jak i bardziej oryginalnych burgerów. / zdjęcie ilustracyjne

Fot. wolny dostęp

W ubiegły weekend w Warszawie odbył się ogólnopolski cykliczny zjazd food trucków, podczas którego zorganizowano 4. Mistrzostwa Burgerowe. W pierwszej trójce najlepszych mobilnych burgerowni roku znalazł się bydgoski Burger Park.

W imprezie na stadionie PGE Narodowy uczestniczyło 100 food trucków z całej Polski. Wśród nich było 20 burgerowni na kółkach, które walczyły o tytuł tej najlepszej. W tym gronie znalazł się również Burger Park. Przygotowane przez wystawców burgery oceniały drużyny sędziowskie złożone z dziennikarzy, blogerów i postaci ze świata kulinarnego.

Decyzją jury, food truck z Bydgoszczy zajął drugie miejsce w 4. Mistrzostwach Burgerowych. Tytuł Mistrza Burgerowego obronił zeszłoroczny zwycięzca, czyli Kill Grill Burger & Sandwich Bar. Co więcej, reprezentanci Bydgoszczy zostali również dobrze ocenieni przez publiczność. – Nagrodę publiczności przegraliśmy w głosowaniu tylko z ekipą z Pasibusa – informują przedstawiciele Burger Parku.

Zarówno w food trucku Burger Parku, jak i lokalu stacjonarnym funkcjonującym przy ulicy Gimnazjalnej 6 spróbować można nie tylko klasycznych burgerów, ale również znacznie ciekawszych połączeń składników. Jednym z nich jest burger Andrzej, przygotowany po raz pierwszy w andrzejki, w którego składzie można znaleźć, oprócz mięsa, m.in. ser camembert, żurawinę i słonecznik. Nowością lokalu jest burger Jam, w którym znajduje się m.in. dżem… bekonowy.


Powiązane treści