Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 31 • L 30
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
25C
Wt
25C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBydgoska delegatura ABW do likwidacji. Premier podpisała zarządzenie
29.08.2017 | 14:07

Bydgoska delegatura ABW do likwidacji. Premier podpisała zarządzenie

W połowie września delegatura ABW w Bydgoszczy zostanie zlikwidowana.

Na zdjęciu: Delegatura ABW w Bydgoszczy zostanie zlikwidowana.

Fot. Stanisław Gazda

Bydgoska delegatura terenowa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zostanie zlikwidowana 15 września. Premier Beata Szydło podpisała już zarządzenie w tej sprawie.

Dokument został 22 sierpnia opublikowany w Monitorze Polskim i zacznie obowiązywać w połowie przyszłego miesiąca. Zgodnie z nim uchylone zostały punkty statutu ABW stwierdzające istnienie dziesięciu z piętnastu delegatur. Oprócz bydgoskiej placówki zostaną zlikwidowane także oddziały w Krakowie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Nadal funkcjonować będą jedynie w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Lublinie i Poznaniu.

Departament Bezpieczeństwa Narodowego KPRM tłumaczy, że nadchodzące zmiany mają jedynie charakter porządkowy. – Ich celem jest usprawnienia funkcjonowania agencji, podniesienie efektywności działań, jak również lepsze wydatkowanie środków publicznych – informuje wydział komunikacji społecznej departamentu. Ze wskazanymi argumentami nie zgadza się bydgoski poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski, który w połowie sierpnia pisał w tej sprawie interpelację do marszałka Kuchcińskiego. Jego zdaniem planowane zmiany są pretekstem do szeroko zakrojonej wymiany kadr.

Możliwe, że likwidowane delegatury zostaną przekształcone w oddziały niższego szczebla, które realizowałyby zadania związane z zagrożeniami występującymi na danym obszarze. Stanisława Żaryna, rzecznika ministra Mariusza Kamińskiego, spytaliśmy m.in. o to, jak planowana reorganizacja może wpłynąć na poziom zatrudnienia. Niestety, zignorował naszą wiadomość.


Powiązane treści