Bydgoszcz
14C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 14 • L 13
13C
Wt
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoska Droga Krzyżowa ulicami miasta
14.03.2017 | 21:03

Bydgoska Droga Krzyżowa ulicami miasta

Wierni przejdą od Katedry Bydgoskiej do kościoła oo. jezuitów na Placu Kościeleckich.

Na zdjęciu: Fragment plakatu.

Fot. materiały prasowe

W sobotę 25 marca mieszkańcy Bydgoszczy i całej diecezji mogą uczestniczyć w dorocznej Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta – przygotowanej i przeprowadzonej przez wspólnoty młodzieżowe. Początek przed Katedrą Bydgoską o godzinie 19:30.

Będzie to spojrzenie na współczesną rzeczywistość oczami młodych ludzi. Jej forma odbiegać będzie od tradycyjnej. Będzie ona prawdziwym doświadczeniem drogi z Jezusem cierpiącym i kochającym, której dramat rozgrywa się na naszych oczach każdego dnia.

Poszczególne stacje drogi na Kalwarię, przy których zatrzymywał się będzie Jezus z belką na ramieniu, są przeplatane współczesnymi symbolami „bezdroży”, po których kroczy dzisiejszy człowiek.

Aktorami będzie młodzież, która przekaże przesłanie skierowane do wszystkich uczestniczących i przypadkowo spotkanych ludzi na ulicy. W rolę Pana Jezusa wcieli się ksiądz. Nie zabraknie odpowiedniej muzyki, która pomoże właściwie przeżyć ten czas. Inspiracją do takiego wyrazu Męki Pańskiej stały się dla twórców przeżycia z Drogi Krzyżowej podczas ostatnich Światowych Dni Młodzieży z Papieżem Franciszkiem w Krakowie.

Droga Krzyżowa JESTEŚ MOJĄ PASJĄ rozpocznie się przed Katedrą Bydgoską o godz. 19:30 skąd podążać będzie ulicami Stary Rynek, Niedźwiedzią, przez Wyspę Młyńską, bulwarem w kierunku Mostowej, Mostową, Grodzką, Przy Zamczysku w kierunku kościoła oo. Jezuitów na Placu Kościeleckich, gdzie na zakończenie można będzie skorzystać ze spowiedzi świętej podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.


Powiązane treści